Одеська залізниця вважає Гайворонську вузькоколійку "морально та фізично застарілою"

Одеська залізниця вважає Гайворонську вузькоколійку "морально та фізично застарілою"

Одеська залізниця вважає Гайворонську вузькоколійку "морально та фізично застарілою"
Фото Гайворонської міськради

Одеська залізниця вважає Гайворонську вузькоколійку, що у Кіровоградській області "морально та фізично застарілою". Про це йдеться у відповіді на журналістський запит Суспільного. Жителі регіону, щоб відновити залізничне сполучення між Гайвороном та Рудницею влаштували фестиваль.

"Приміські пасажирські перевезення на даному напрямку здійснювалися як морально, так і фізично застарілим рухомим складом 1956-1959 років побудови, технічний стан якого не відповідав сучасним нормам комфорту та безпечної експлуатації", йдеться у повідомленні "Одеської залізниці" .

Одеська залізниця вважає Гайворонську вузькоколійку "морально та фізично застарілою"
У Гайвороні влаштували GoodoK Fest на підтримку вузькоколійки. Суспільне: Кропивницький

GoodoK Fest на підтримку вузькоколійки
Суспільне: Кропивницький

Пропонують запустити на цей маршрут автобус, або компенсувати акціонерному товариству "Одеська залізниця" гроші на утримання вузькоколійки з бюджету громади.

Філія залізниці утримує в робочому стані: чотири тепловози, один паровоз, шість пасажирських вагонів, 82,6 км колії, металевий міст, довжиною 211,5 м, малі мости, 18 залізничних переїздів та пристрої сигналізації і зв’язку.

Для обслуговування тримають: колійне господарство – 34 чоловіки, господарство сигналізації та зв’язку – 5 чоловік, господарство руху – 4, локомотивне господарство – 5 локомотивних бригад, 14 слюсарів із ремонту локомотивів, вагонне господарство – 6 провідників пасажирських вагонів.

Одеська залізниця вважає Гайворонську вузькоколійку "морально та фізично застарілою"
Гайворонська вузькоколійка. Суспільне: Кропивницький

Витрати на утримання вузькоколійної залізниці становили:

  • 2019 рік – 17 883,05 тисяч гривень, земельний податок склав 508,7 тисяч гривень.

Всього: 18 мільйонів 391 тисяч 750 грн

  • 2020 рік – 10 274,5 тисяч гривень, земельний податок склав 505,59 тисяч гривень.

Всього: 10 мільйонів 780 тисяч 90 гривень.

Виручка від перевезення пасажирів:

  • 2019 рік – 220,57 тисяч гривень (отримано компенсації за пільгові перевезення 25,62 тисяч, або 27% ),
  • 2020 рік – 102,5 тисяч гривень (отримано компенсації за пільгові перевезення 76,2 тисяч гривень, або 64,1% ).

Відновити роботу міжміського транспорту до "докарантинного" рівня без державної підтримки не зможуть, відповіли у повідомленні. "Карантинні обмеження погіршили фінансовий стан "Укрзалізниці". Наразі сегмент приміських пасажирських перевезень наближається до "точки неповернення" .

В товаристві знають, що громада проти закриття вузькоколійки. "Одеська залізниця" цілком поділяє стурбованість громадян щодо зменшення обсягів руху в приміському сполученні", йдеться в повідомленні.

Що відомо

  • Міський голова Гайворона Роман Волуйко говорить, що працівники профспільки залізниці у Бершаді попереджені про звільнення. "Це по закону. Спочатку попереджається профспілка, а потім оголошується про те, що люди будуть вивільнені у зв’язку з оптимізацією. От зараз ми розуміємо, що це перші кроки для того, щоб залізницю можна було з часом закрити".
  • Проблему хочуть вирішити разом з керівництвом області та обласною радою, сказав заступник голови обласної адміністрації Сергій Поліщук 24 травня. "Є декілька пропозицій щодо вирішення питання фінансування, ми говорили про те, щоб якимось чином зменшити податок на землю, під якою знаходиться залізниця".
  • 24 травня у Гайвороні влаштували фестиваль GoodoK Fest на підтримку вузькоколійки.
  • Пасажирський вузькоколійний потяг "ГР-280" "Гайворон– Рудниця – Гайворон" перестав їздити торік з початку карантину. Коли обмеження зняли, рух потяга не відновили.
На початок