"Моє завдання дати дитині відчуття безпеки і захисту",– патронатна вихователька з Кропивницького

"Моє завдання дати дитині відчуття безпеки і захисту",– патронатна вихователька з Кропивницького

"Моє завдання дати дитині відчуття безпеки і захисту",– патронатна вихователька з Кропивницького
Суспільне: Кропивницький

Дати дитині відчуття безпеки і захисту. Таким бачить своє завдання патронатна вихователька з Кропивницького Олена Короленко. Стати патронатною родина Короленків вирішила рік тому. Мають двох власних дітей. Нині виховують двох патронатних. За свою роботу вихователь отримує зарплату – понад 11 тисяч гривень і державну допомогу на кожну дитину – від 5 до 6 тисяч.

Патронатна вихователька Олена Короленко виховує 7-річну Софію і 10-річного Дениса. “Ці діти в нашій сім`ї 2 місяці. Перед цим було двоє хлопчиків, 17 і 7 років, вони були у нас півроку. Статус патронатних вихователів ми отримали рік тому. Спочатку з чоловіком думали допомогти чужим дітям. Підтримати, тому що в нашому суспільстві це дуже така справа потрібна”.

Виховувати дітей Олені допомагає її чоловік Руслан. “Найважливіше у вихованні – показати дітям, що їм нічого не загрожує. Спочатку Софія і Денис соромились, а під час спілкування все наладилось”.

Софія і Денис мають свою кімнату. Згадують перший день у цьому будинку.

“Коли ми зайшли в кімнату, мені так сподобалось, тут було круто. Нам повішали телевізор, щоб ми дивились мультики та вчили уроки у клас-румі. Я люблю желе їсти, макарони і супи, вони у школі несмачні, а у Олени смачні і у мами також смачні були”,– говорить 10-річний Денис.

“Я пам’ятаю, коли ми приїхали, Олена сказала, що познайомить зі своїми доньками. Іра вийшла, а Марина не вийшла, посоромилась. Я завжди до Іри приходжу, обнімаюсь з нею, а Марина, вона тікає – не любить обніматися”,– каже 7-річна Софія.

Патронатна сім’я – це перша допомога для тих дітей, яких вилучають із сім’ї, через те, що батьки не виконують свої батьківські обов’язки, розповів директор обласного центру соціальних служб Сергій Пастернак. “Для того, щоб цих дітей не влаштовувати в лікарню, інтернати чи притулки, їх переміщують до патронатної сім’ї. Тимчасово – на 3 або 6 місяців. І діти продовжують жити повноцінним життям, вони можуть зустрічатися зі своїми рідними, друзями”.

За той час, поки діти в патронатній сім’ї, центр соціальних служб і служби у справах дітей мають вирішити питання подальшої долі цієї дитини. “Якщо батьки виправляються, переглядають своє ставлення до дитини, діти повертаються до біологічної родини, якщо ситуація не покращується, вживаються заходи, щоб знайти дитині іншу сім’ю”.

У патронатній родині Софія і Денис будуть до липня 2021 року.

Нині у Кіровоградській області – 20 патронатних родин.

Читайте також

Вибір редакції

На початок