"Мрію, щоб у Кропивницькому відкрили медцентр реабілітації дітей з інвалідністю". Людмила Шукрута

"Мрію, щоб у Кропивницькому відкрили медцентр реабілітації дітей з інвалідністю". Людмила Шукрута

"Мрію, щоб у Кропивницькому відкрили медцентр реабілітації дітей з інвалідністю". Людмила Шукрута Марина Малухина

"Мрію, щоб у Кропивницькому відкрили медичний центр реабілітації дітей з інвалідністю", – говорить голова громадської організації "Серце матері" Людмила Шукрута. За її словами, нині батьки на реабілітацію возять дітей у різні міста України.

Людмила Шукрута каже: виховувати дитину з інвалідністю не просто. Батькам психологічно важко з пологового будинку сприймати той факт, що вона не така, як інші. Більшість дітей з інвалідністю виховуються у неповних сім’ях.

"Величезна проблема – це мізерна допомога від держави по догляду за дитиною з інвалідністю. Батьки шукають гроші у благодійних фондах, у місцевої влади. Допомога від держави у 2-3 тисячі гривень не вирішує проблему по реабілітації, коли дитина тяжкохвора, або, коли її треба оперувати".

Щодо садочків та шкіл, то суспільство не готове змінити відношення до дітей, переконана керівниця громадської організації. В цьому напрямку треба працювати.

"Суспільство не проінформоване про дітей з інвалідністю. Дуже хотілося б, щоб у сім’ях, де виховують здорових дітей, батьки розповідали про те, що є інші: з інвалідністю, на візочку, які мають інтелектуальні порушення. Нам дуже потрібна співпраця зі школами, з фахівцями, які б допомагали нам більш інформувати наших містян".

На сьогодні у Кропивницькому працюють три інклюзивно-ресурсні центри – два на базі шкіл №29 та 26 та інклюзивно-ресурсний центр №1. До громадської організації "Серце матері" входить 250 дітей з інвалідністю, від 3 до 18 років і старше, не лише з Кропивницького, а й з районів області. З них більше 100 дітей відвідують школи та дитсадки.

"У таких центрах допомагають дітям з освітніми потребами. Не треба забувати, що є діти, які не мають статус інвалідності, але їм потрібна допомога фахівців – психолога, дефектолога, реабілітолога. В інклюзивному класі працює один вчитель та один асистент, а також асистент дитини. Те ж саме у дитсадку. Не кожна дитина може відвідувати школи та дитсадки і на це є багато причин – це важка хвороба або доступність".

Людмила Шукрута каже: більшість шкіл, дитсадків та центрів дитячої та юнацької творчості для дітей з інвалідністю недоступні.

"Пандуси не вирішують проблеми доступності. Якщо у навчальних закладах більше одного поверху, потрібен ліфт, але, на жаль, у школах його немає. Нікуди не зникла проблема з тротуарами, які у жахливому стані. Немає у нашому місті комітету доступності, який дуже важливий для дітей з інвалідністю та їх батьків".

"Мрію, щоб у Кропивницькому відкрили медцентр реабілітації дітей з інвалідністю". Людмила ШукрутаМарина Малухина

Щодо доступу до громадського транспорту, то у Кропивницькому є певні зрушення, переконана Людмила Шукрута. Сісти у маршрутку дитина на візку не зможе, полегшили життя автобуси.

"З автобусами візочникам стало хоча б трохи простіше. Також маємо два соціальні автобуси при територіальних закладах. Якщо дитині треба кудись поїхати, мама дзвонить у терцентр і замовляє його. Ще маємо автобус, який закріплений за центром реабілітації дітей з інвалідністю. Автобус забирає з дому важкохвору дитину. Привозить в центр реабілітації, а потім відвозить додому. Це дуже важливо, не у кожному місті є така послуга".

"Мрію, щоб у Кропивницькому відкрили медцентр реабілітації дітей з інвалідністю". Людмила ШукрутаМарина Малухина

Людмила Шукрута говорить: найбільше не вистачає дітям з інвалідністю повноцінного спілкування між однолітками, доступних центрів розвитку дітей, літніх таборів. І, найголовніше, – сучасного медичного реабілітаційного центру, де діти проходили б реабілітацію з кваліфікованими лікарями.

"Кожна дитина з інвалідністю має право раз у рік проходити безкоштовну реабілітацію за гроші держави. Для дитини з інвалідністю категорії А виділяють 25 тисяч гривень. За ці гроші мама сама обирає, які саме послуги з реабілітації важливі для її дитини. Однак, на реабілітації мама платить за своє проживання, харчування, за дорогу. Створення такого центру полегшило б життя і нашим мамам, і діткам".

Нині батьки запрошують до Кропивницького реабілітологів. Четвертий рік поспіль приїжджають лікарі з Трускавця та протягом трьох тижнів займаються з дітьми з інвалідністю.

Що відомо

  • 1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди