На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'ятки

На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'ятки

На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'ятки Львівська національна галерея мистецтв

На Львівщині цього року розпочнуть відновлювати 4 пам’ятки державного значення — це Театр імені Марії Заньковецької, Жовківський, Олеський та Підгорецький замки. Із державного бюджету на їхню реставрацію виділили понад 130 мільйонів гривень.

У театрі імені Марії Заньковецької у межах програми "Велика реставрація" відремонтують камерну сцену. На це виділили 4 мільйони гривень.

На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'ятки

На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'ятки

"Спочатку ми почнемо реставрувати оцей фасад, який тут є разом із балконами. Вони в аварійному стані, не дай Боже, щоб там щось сталося. Тут все в порядку. Вікна. І подивимося можливо ще щось. А на наступний рік – ми будемо приступати до пивниці, перший поверх, другий поверх", — розповідає директор Театру імені Марії Заеньковецької Андрій Мацяк.

Крім реставрації камерної сцени, на будівлі театру потрібно замінити дах.

Увійшли в цьогорічний перелік "Великої реставрації" ще три замки: Жовківський, Підгорецький та Олеський. Ці три об’єкти належать Львівській галереї мистецтв імені Бориса Возницького. На їхню реставрацію із бюджету виділили майже 129 мільйонів гривень.

На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'яткиСуспільне Львів

Жовківський замок

"Коли ми говоримо про цю реставрацію – це початковий етап. Це означає, що фактично в більшості випадків на наших об’єктах відбуватиметься підготовка складної проєктно-кошторисної документації, затвердження її у відповідних установах. Це означає дослідження: історичні, архітектурні, навіть археологічні, якщо це буде потрібно", — розповів речник Львівської галереї мистецтв Василь Мицько.

Василь Мицько додає, що сума реставрації одного комплексу, до прикладу Підгорецького замку, становить 40 мільйонів євро.

Голова обласної організації охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк каже, за виділені гроші мали б фінансувати виконання робіт.

На Львівщині у 2021 році будуть реставрувати чотири пам'яткиСуспільне Львів

Андрій Салюк

"На моє глибоке переконання мала би бути профінансована не тільки проєктна документація, а все-таки виконання робіт. Якщо не реставраційних, то протиаварійних, невідкладних", — пояснює Андрій Салюк.

До програми "Велика реставрація" відібрали 12 пам’яток з Львівщини. Загалом на конкурс подавали 30 об’єктів.

"Всі об’єкти, які область підтримала і підтримує в тому проєкті є зараз в опрацюванні. Ми працюємо із громадами, фахівцями-реставраторами, ми пишемо програми. Частково ті об’єкти фінансують вже із обласного бюджету і ми маємо надію, що той позитивний досвід такої співпраці при формуванні програми "Велика реставрація" дасть імпульс в подальшому в реставрації всіх тих об’єктів", — каже начальник обласного управління охорони об'єктів культурної спадщини Василь Петрик.

На думку голови Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка, починати проєкт мали із відновлення галузі реставрації.

Що відомо

  • Велика реставрація. МКІП опублікувало список об'єктів, які відреставрують в 2021 році
  • Зі 130 тисяч культурних пам'яток, які підпорядковані Міністерству культури та інформаційної політики, понад 80% потребують невідкладного ремонту та відновлення.
  • Мінкульт розробив капітальну програму відновлення культурних пам'яток України. Для її реалізації в найближчі 4 роки необхідно буде виділити близько 55 мільярдів гривень.
  • У державному бюджеті на 2021-й передбачено збільшення фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 52% у порівнянні з 2020 роком.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди