На Тернопільщині вшанували пам’ять Героя України Сергія Кульчицького

На Тернопільщині вшанували пам’ять Героя України Сергія Кульчицького

На Тернопільщині вшанували пам’ять Героя України Сергія Кульчицького
Чортківська міська рада

У Чорткові вшанували пам’ять Героя України, генерал-майора, начальника управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України Сергія Кульчицького, який загинув на сході України. Про це повідомив волонтер Василь Конько.

За його словами, сьогодні 7 річниця від дня загибелі Кульчицького:

“У 1992 році я служив у Тернополі в частині №1441 Національної гвардії України. Кульчицький був у званні майора. Таких офіцерів я не зустрічав. Він завжди виходив за 10 хвилин до шикування. Ніколи не сідав за стіл їсти, доки не сяде останній солдат. Приділяв увагу підготовці солдатів, тактичним заняттям. На сході ми бачились у 2014 році. Допомагав їхньому підрозділу. Він сам сідав у гвинтокрил і віз допомогу солдатам, хоча це могли виконати інші люди. Він особисто дбав про кожного солдата”.

Нагадаємо, 29 травня 2014 року на четвертому блокпості поблизу міста Слов'янська Донецької області проводили розвантаження продуктів харчування та здійснювали ротацію особового складу. Повертаючись із гори Карачун, вертоліт Національної гвардії України, у якому перебували 12 осіб, включаючи генерала-майора Сергія Кульчицького, був підбитий терористами. Весь екіпаж загинув.

20 червня 2014 року Сергію Кульчицькому посмертно присвоїли звання Героя України – за виняткові військові заслуги перед Україною, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України, інших загиблих відзначили орденом “За мужність” І ступеня, каже Конько.

Що відомо

  • На Донеччині вшанували пам’ять загиблих членів екіпажу Мі-8
На початок