У Новоархангельській лікарні звільняють працівників

У Новоархангельській лікарні звільняють працівників

У Новоархангельській лікарні звільняють працівників Суспільне Кропивницький

У Новоархангельській лікарні Голованіського району Кіровоградської області скорочують 19 працівників та 40 ставок. Причина – недофінансування лікарні Національною службою здоров’я України, розповіла керівниця лікарні Оксана Мельник. До кінця року на заробітну плату не вистачає 8 мільйонів гривень.

Новоархангельська лікарня обслуговує 20 тисяч жителів громади. Має вісім відділень, працюють 236 людей. За словами керівниці лікарні, 19 працівників отримали попередження про скорочення. Говорити про це з журналістами не захотіли.

"40 – це 25 % від усіх ставок. Це враховуючи те, що у нас не підписаний договір на медичну допомогу при пологах і планова стоматологічна допомога. Тому ми змушені давати попередження про скорочення з 16-го серпня лікарям-стоматологам і зубним технікам. Частково ми скорочуємо структуру акушерсько-гінекологічного відділення", – сказала тимчасова виконувачка обов’язків директора Новоархангельської лікарні Оксана Мельник.

Розповіла, цьогоріч підписали сім пакетів договорів на медичне обслуговування з Національною службою здоров’я. "На суму близько 1 мільйона 800 тисяч. Але фонд місячної заробітної плати у нас 2,5 мільйони гривень. З цієї суми 1 мільйона 800 тисяч ми не можемо використати всю на заробітну плату. У нас є поточні витрати: медикаменти, обслуговування ліфтів, охорона".

Щомісяця на заробітну плату не вистачає мільйон 100 тисяч гривень.

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії розраховане на чотирьох пацієнтів. Тут лікується 64-річний Микола Дьяченко з села Надлак. "Сюди добирався сам, і то – чудом залишився живий. Мені ніхто не вірив, що я сам приїхав. Був тиск 70 на 20, пульс 190. Якщо б не ця лікарня, то мене вже б живого не було! Чув, що тут мають скорочувати персонал. Це дуже погано. Мені сюди із Надлака добратися 45 кілометрів, а до Голованіська – 100. Всеодно, що в область. Це не можливо!"

Миколу Дьяченка лікував завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Ігор Вовнянко. "Пацієнт потрапив у дуже важкому стані: в нього був аритмічний шок. Вирішували буквально хвилини, медикаментозне лікування ефекту не давало. Через те довелося зробити йому дефібриляцію серця, після чого ритм відновився. Якби не було відділення цього в Новоархангельській ЦРЛ, його довелося б транспортувати десь далі. Невідомо, чи залишився він живий під час цього".

Розповів: отримує 8 тисяч гривень зарплати, медсестра – 7. Через таку зарплату і неможливість її підвищення, з лікарні з початку року звільнились четверо працівниць.

У Новоархангельській лікарні звільняють працівниківСуспільне Кропивницький

Причини недофінансування Новоархангельської лікарні пояснила речниця Національної служби здоров’я України Христина Петрик.

"Лікарня з Національною службою здоров’я підписала договір на суму 11 мільйонів 600 тисяч гривень. Це на дев'ять місяців 2021 року. У минулому році – 20 мільйонів 400 тисяч гривень. Причини недофінансування Новоархангельської лікарні пояснила речниця Національної служби здоров’я України Христина Петрик. "Усі послуги, які надавали пацієнтам за програмою медичних гарантій, вносили в електронну систему. У випадку з Новоархангельською лікарнею ми бачимо, що за пакетом стаціонарної паліативної допомоги заклад не вів медичні записи. Відповідно у договорі він отримав суму 0"

Три місяці лікарня має працювати та правильно вносити медичні записи, сказала речниця. "Будемо виходити так: три місяці заклад буде працювати та показувати інтенсивність своєї роботи. Якщо він буде коректно вносити усі медичні записи, то після трьох місяців по цьому напрямку ми перерахуємо суму договору. Тут важливо, аби новий власник і керівники визначилися, в якому напрямку рухатися: які послуги потрібні в регіоні, аби з однієї сторони було достатнє фінансування від НСЗУ та щоб ці послуги були потрібні".

За словами керівниці лікарні Оксана Мельник, з червня по серпень працівники отримуватимуть заробітну плату в повному обсязі. Далі виплата залежатиме від перерахувань сум договорів Національною службою здоров’я.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди