У Рівному відкрили Центр навчання домедичної допомоги. Для чого він потрібен

У Рівному відкрили Центр навчання домедичної допомоги. Для чого він потрібен

У Рівному відкрили Центр навчання домедичної допомоги. Для чого він потрібен
. Суспільне Рівне

У Рівному відкрили Центр навчання домедичній допомозі, діятиме він на базі ЦПМСД "Центральний". Ініціатор проєкту – лікар екстреної медичної допомоги та керівник громадської організації "Центр порятунку життя" Андрій Стахнюк. Його ідея торік перемогла у Громадському бюджеті. 27 червня, у День екстреної медичної допомоги в Європі, волонтери презентували "Курс порятунку життя".

На проєкт "Створення центру навчання домедичної допомоги" з Громадського бюджету Рівного виділили 250 тисяч гривень. За ці гроші закупили обладнання та манекени. На них відпрацьовуватимуть серцево-легеневу реанімацію дорослих та дітей. Інструктори навчатимуть, як діяти до приїзду "швидкої".

"Навчатимуть інструктори нашої громадської організації "Центр порятунку життя". Вони всі фахівці і співробітники екстреної медичної допомоги, лікарі, фельдшери, інструктори Європейської ради реанімації", – розповідає ініціатор проєкту Андрій Стахнюк.

Насамперед волонтери навчатимуть домедичній допомозі працівників організацій, де встановлені дефібрилятори. Серед них ЦНАП, пожежна частина біля ринку, МБК, ДЮСШ №4. Згодом відкриють запис на курс для всіх охочих.

Команда інструкторів впроваджуватиме дві програми.

"Одна з них – це власне базові реанімаційні заходи в дорослих, які базуються на рекомендаціях Європейської ради реанімації. І друга програма, в неї ще включена допомога при кровотечах, де включені рекомендації від Американської асоціації хірургів "Stop blood", – розповів інструктор Олександр Чередарик.

Читайте також

  • У школах Рівного хочуть запровадити проєкт, за допомогою якого навчатимуть дітей розпізнавати перші ознаки інсульту. Програма складатиметься з п’яти модулів, розроблених в ігровій формі для дітей віком від 5 до 9 років.
  • В Україні та світі інсульт займає першу позицію серед інвалідизації людей та другу – серед смертності.
  • Для лікування пацієнтів з інсультом на Рівненщині визначили профільні центри на базі медзакладів. Відповідно, тепер швидкі везуть пацієнта не до найближчої лікарні, а туди, де є відповідні фахівці. Головне – аби час довезення не перевищував 4,5 години.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок