26 травня відбудуться відразу три астрономічних події, пов'язані з Місяцем: перигейПеригей — найближча до Землі точка навколоземної орбіти небесного тіла, зазвичай Місяця або штучного супутника Землі., повний місяць і повне затемнення Місяця. Таким чином світ побачить Супермісяць — найбільший Місяць 2021 року.
Як повідомляє The New York Times, найкраще Супермісяць буде видно на заході США, на заході Південної Америки, а також в Австралії та Східній Азії.
Спочатку Місяць увійде лише до зовнішньої тіні Землі, яка називається півтінню. Протягом наступних кількох годин Місяць перебуватиме більше у тіні, і в цей момент це виглядатиме так, "ніби щось укусило його". На цьому етапі він почне червоніти.

Після того Місяць повністю підпаде під тінь Землі, а його поверхня набуде темно-червоного кольору. Науковці зазначають, що повне місячне затемнення, яке збігається з повним Місяцем і його проходженням по найближчій до Землі точці орбіти є доволі рідкісним явищем.

Як зазначили у NASA, під час цього типу затемнення Місяць поступово темніє, набуваючи іржавого або криваво-червоного кольору. Через його орбіту повне затемнення відносно коротке і триватиме близько 14 хвилин.

У деяких частинах світу процес різних фаз місячного затемнення триватиме близько години. Як повідомляє Indianexpress, сьогоднішня небесна подія стане єдиним цьогорічним повним затемненням Місяця, першим з січня 2019 року.

Як повідомляє Live science, весь процес переходу Місяця до затемнення нічним неббом триватиме близько п'яти годин. Фаза повного затемнення розпочалася о 14:11 і тривала до 14:25 за Києвом. Максимум затемнення спостерігався о 14:18.

Українці спостерігати за затемненням не зможуть, але подивитися на нього можна за допомогою під час онлайн-трансляцій від обсерваторій з усього світу.
Що відомо
- Наприкінці квітня люди в усіх куточках світу могли спостерігати за "Рожевим супермісяцем".
- 31 жовтня українці могли побачити на нічному небі так званий "блакитний" Місяць.
- У липні того ж року українці могли спостерігати за "Медовим місяцем".
- 5 червня 2020 року, за сприятливої погоди, українці могли побачити напівтіньове місячне затемнення.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!