Медовий місяць з'явиться на небі 5 липня 2020 року на світанку, о 07:44 за київським часом. Утім, воно буде мати досить невелику фазу — в півтінь зануриться тільки невеликий край Місяця.
Як повідомили у NASA, це буде часткове напівтіньове затемнення. Місяць також називають "Місяць-олень", "Медовий місяць" та "Рожевий місяць". Слабке затемнення його частини буде добре видно з Північної та Південної Америки, утім його буде важко помітити без телескопа в інших частинах світу. Українці зможуть частково поспостерігати за ним на світанку. Затемнення триватиме впродовж трьох днів, з вечора п'ятниці до ранку понеділка.
Що відомо
- У альманасі фермерського штату Мен вперше опублікували "індіанські" назви повного місяця в 1930-х роках.
- Згідно з цим альманахом, повний місяць в липні і перший повний місяць літа, племена алгонкінівАлгонкіни - індіанський народ Північної Америки алґської мовної родини. До приходу європейців проживали на Атлантичному узбережжі.назвали його "Громовим місяцем" через часті грози на початку літа.
- Європейці називали Місяць медовим, через те, що в цей час, зазвичай, косили сіно та збирали мед.
- Інша назву — Рожевий Місяць, — походить від троянд, які квітнуть наприкінці червня. Інші повідомляють, що назва походить від кольору повного Місяця в цей період року.
- Увечері 5 червня українці могли побачити напівтіньове місячне затемнення, яке з'єднувалося з "полуничним" Місяцем.
- Останній з чотирьох супермісяців, який називають Квітковий Місяць, з'явився на небі у ніч на 7 травня. Він був повним протягом трьох днів. Суспільне зібрало фото астрономічного явища з різних куточків світу.