Місячне затемнення. Де та коли українці зможуть побачити "Медовий місяць"

Місячне затемнення. Де та коли українці зможуть побачити "Медовий місяць"

Місячне затемнення. Де та коли українці зможуть побачити "Медовий місяць"
NASA

Медовий місяць з'явиться на небі 5 липня 2020 року на світанку, о 07:44 за київським часом. Утім, воно буде мати досить невелику фазу — в півтінь зануриться тільки невеликий край Місяця.

Як повідомили у NASA, це буде часткове напівтіньове затемнення. Місяць також називають "Місяць-олень", "Медовий місяць" та "Рожевий місяць". Слабке затемнення його частини буде добре видно з Північної та Південної Америки, утім його буде важко помітити без телескопа в інших частинах світу. Українці зможуть частково поспостерігати за ним на світанку. Затемнення триватиме впродовж трьох днів, з вечора п'ятниці до ранку понеділка.

Що відомо

  • У альманасі фермерського штату Мен вперше опублікували "індіанські" назви повного місяця в 1930-х роках.
  • Згідно з цим альманахом, повний місяць в липні і перший повний місяць літа, племена алгонкінівАлгонкіни - індіанський народ Північної Америки алґської мовної родини. До приходу європейців проживали на Атлантичному узбережжі.назвали його "Громовим місяцем" через часті грози на початку літа.
  • Європейці називали Місяць медовим, через те, що в цей час, зазвичай, косили сіно та збирали мед.
  • Інша назву — Рожевий Місяць, — походить від троянд, які квітнуть наприкінці червня. Інші повідомляють, що назва походить від кольору повного Місяця в цей період року.
  • Увечері 5 червня українці могли побачити напівтіньове місячне затемнення, яке з'єднувалося з "полуничним" Місяцем.
  • Останній з чотирьох супермісяців, який називають Квітковий Місяць, з'явився на небі у ніч на 7 травня. Він був повним протягом трьох днів. Суспільне зібрало фото астрономічного явища з різних куточків світу.

Вибір редакції

На початок