Заборона на опитування та трансляції мітингів. Лукашенко підписав нові закони про ЗМІ

Заборона на опитування та трансляції мітингів. Лукашенко підписав нові закони про ЗМІ

Заборона на опитування та трансляції мітингів. Лукашенко підписав нові закони про ЗМІ
. АР

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закони про ЗМІ та масові заходи.

Про це повідомляє білоруське інформагенство Белта.

Відповідно до нового закону про ЗМІ, вводиться заборона на розміщення результатів опитувань громадської думки, що стосується суспільно-політичної ситуації, проведених без отримання необхідної акредитації. Генеральному прокурору та прокурорам областей і міста Мінська надається право обмежувати доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань.

Також законом обмежується "іноземний вплив на ЗМІ". Зокрема, незалежно від часу створення ЗМІ, їх засновниками не можуть виступати іноземні юридичні особи, іноземні громадяни та особи без громадянства, а також юридичні особи з іноземною участю. Вводиться можливість позбавлення акредитації журналіста ЗМІ, якщо порушений встановлений порядок акредитації, або поширені відомості, що "не відповідають дійсності і порочать ділову репутацію організації, яка акредитувала журналіста".

Низка нових заборон запроваджується також і законом про масові заходи. Зокрема, після вступу закону в силу всі масові заходи повинні проводитися виключно на підставі дозволу місцевих органів влади.

Вводиться заборона висвітлення в режимі реального часу масових заходів, що проводяться з порушенням встановленого порядку, з метою їх популяризації або пропаганди. Дана заборона буде поширюватися в тому числі на журналістів засобів масової інформації. Крім того, журналістам при виконанні своїх обов'язків забороняється виступати в якості організаторів або учасників масових заходів.

Що відомо

  • 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair, який екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування.
  • Президент Литви Гітанас Науседа звернувся до Білорусі з вимогою негайно звільнити Романа Протасевича.
  • Також вимагають від Лукашенка звільнити Протасевича у США.
  • В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та зажадали його звільнення.
  • У Києві під будівлею МЗС українці та білоруси влаштували акцію протесту проти затримання білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича.
  • У жовтні 2020 року Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал Nexta і логотип видання екстремістськими матеріалами.
  • У середині березня 2021 року засновник опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Степан Путило заявив, що його ресурс більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Натомість команда проєкту зосередиться на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.
  • У березні Управління Слідчого комітету Білорусі по Мінську зажадало визнати редакцію мережі Telegram-каналів NEXTA "іноземною екстремістською організацією" та заборонити її діяльність на території країни.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок