Виконавчий директор Ryanair Майкл О'Лірі назвав вимушену посадку у Білорусі "державним викраденням" літака і "повітряним піратством" з боку білоруської влади. Він також вважає, що у літаку були агенти білоруського КДБ.
Про це від заявив 24 травня у інтерв'ю Newstalk.
"Рішення влади Білорусі змусити літак Ryanair приземлитися у Мінську в неділю (23 травня — ред.) і затримати журналіста (опозиціонера Романа Протасевича — ред.) було викраденням, підтримуваним державою... спонсорованим державою піратством", — заявив він.
За його словами, намір влади полягав у тому, щоб затримати журналіста Романа Протасевича за маршрутом рейсу. Також він зауважив, що літак, який летів з Греції до Литви, супроводжували винищувачі після появи інформації, що на його борту була вибухівка, яку так і не знайшли.
Читайте також: Протест світу та наслідки для Лукашенка. Що відомо про затримання Романа Протасевича у Мінську
"Ми вважаємо, що в аеропорту також були агенти (білоруського — ред.) КДБ", — додав О'Лірі і зазначив, що, на його думку, подібний інцидент трапляється вперше з європейськими авіакомпаніями.
Також глава компанії зазначив, що екіпаж літака провів "феноменальну роботу" після інциденту у Мінську. О'Лірі додав, що цей інцидент "дуже налякав" пасажирів та екіпаж, оскільки деякий час їх утримували озброєні особи, які влаштовували обшуки.
Що відомо
- 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair, який екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування.
- Президент Литви Гітанас Науседа звернувся до Білорусі з вимогою негайно звільнити Романа Протасевича.
- Також вимагають від Лукашенка звільнити Протасевича у США.
- В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та зажадали його звільнення.
- У Києві під будівлею МЗС українці та білоруси влаштували акцію протесту проти затримання білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича.
- У жовтні 2020 року Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал Nexta і логотип видання екстремістськими матеріалами.
- У середині березня 2021 року засновник опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Степан Путило заявив, що його ресурс більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Натомість команда проєкту зосередиться на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.
- У березні Управління Слідчого комітету Білорусі по Мінську зажадало визнати редакцію мережі Telegram-каналів NEXTA "іноземною екстремістською організацією" та заборонити її діяльність на території країни.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!