У Калуші, що на Прикарпатті, у День вишиванки встановили рекорд України — "Найдовший рушник" завдовжки 11 м 79 см та завширшки 1 м 2 см, пише Суспільне Карпати.
Рушник створювали працівники Фахового коледжу культури і мистецтв Калуша. Майстриня та відповідальна за процес роботи Юлія Олінкевич розповіла, що ідея створити такий рушник є колективною.

"Ми довго радилися, думали створити щось цікаве, креативне, щоб місто прославилося. Порадившись, ми вирішили виготовити такий великий рушник у техніці фелтингу, що в перекладі означає "валяння", — сказала майстриня.
Вона додає, що виріб виконаний у непритаманній техніці для українського рушника. Його оздобили 22 орнаментами різних українських етнографічних груп. По центру зобразили емблему коледжу, а по боках – герби Калуша та України.

"Переважно у нас вишивають, тчуть, а ми вирішили застосувати досить старовинну техніку, яка зараз набирає популярності серед декоративно-прикладного мистецтва. Орнаменти ми брали несучасні, а за основу взяли орнаменти зі спільноти українців в Америці, де вони зібрали найстаровинніші візерунки України. Але ми їх трохи стилізували, змушені були адаптувати їх до цієї техніки", — пояснює Юлія Олінкевич.

Над найдовшим рушником України команда працювала пів року. Юлія Олінкевич додає, що у цю роботу вклали душу та позитивні емоції.
"Це – патріотичний проєкт. Хотіли показати, як команда може створити масивну роботу", — додала майстриня.
Рекорд зафіксував регіональний представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.
"Я вітаю коледж, вітаю Калуш, вітаю Україну, область Івано-Франківську з цим досягненням, з цим унікальним рекордом, тому що до цього такого в Україні не було", — сказав Павло Горішевський.

Виконувач обов’язків директора коледжу Ярослав Яців розповів, що рекорд в галузі образотворчого мистецтва заклад встановлює вперше і отримувати його сьогодні в рази приємніше.
"Команда, яка висунула ідею встановлення цього рекорду на перших порах навіть боялася озвучити, що ми будемо йти на цей рекорд, тому що робота дійсно надзвичайно відповідальна. І одне — заявити, сказати, а інше – виконати. Але, наскільки всі згуртувалися навколо цієї ідеї і наскільки всі працювали, не зважаючи на час, не зважаючи на енергію, яку затрачали, нам це вдалося", – каже Ярослав Яців.
Рушник-рекордсмен можна буде незабаром побачити у міській виставковій залі.
До слова, це п’ятий рекорд, який встановили у Калуші.
Читайте також
- Зберегти пам’ять предків. Студенти і викладачі Центру профтехосвіти створюють колекції вишиванок
- Безперервність традиції. Молода прикарпатка створює ткані етносорочки
- "Малює" голкою. Франківка вишиває копії картин світових художників
- Колекціонує вишиванки. Любов Дрогомирецька
- Зібрала сотні вишитих речей. Віра Дрінь
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини