Вбивство на Рівненщині: суд виніс новий вирок обвинуваченим. Рідні вбитого незадоволені

Вбивство на Рівненщині: суд виніс новий вирок обвинуваченим. Рідні вбитого незадоволені

Вбивство на Рівненщині: суд виніс новий вирок обвинуваченим. Рідні вбитого незадоволені
Суспільне Рівне

Рівненський апеляційний суд оголосив новий вирок двом жителям Дніпропетровської області, яких засудили за вбивство рівненського підприємця Григорія Іванова. Все сталося у 2014-му році. Проте, чоловіки не відсиділи у в'язниці жодного дня, натомість перебували у СІЗО.

У червні минулого року суд першої інстанції засудив обох до 12 років позбавлення волі. Однак, зважаючи на закон Савченко, підозрювані мали б незабаром вийти. Рідні вбитого та прокуратура подали апеляцію, вимагаючи для чоловіків жорсткішого покарання. 18 травня апеляційний суд виніс нове рішення.

У залі Рівненського апеляційного суду – рідні вбитого підприємця Григорія Іванова.

Вирок убивцям
Суспільне Рівне

Засуджені Михайло Самарський та Дмитро Куделя – у СІЗО. На зв'язок виходять по відеоконференції.

Вирок убивцям
Суспільне Рівне

Це засідання – останнє у справі. Слово надають одному із засуджених – Дмитру Куделі, він на екрані праворуч в окулярах.

"Я щиро розкаююся і жалкую про те, що все так вийшло. Я готовий відшкодувати збитки за позовом, аби тільки згладити те, що відбулося. Хоча – це неможливо нічим загладити", – каже засуджений Дмитро Куделя.

Йдеться про події, які відбулися у 2014-му році. Як розповідав тоді заступник начальника УМВС в області Володимир Голубош, Григорію Іванову зателефонували та попросили пробурити свердловину в селі Країв Острозького району. Після цього чоловік і його автомобіль зникли. Тіло 65-річного рівнянина знайшли через чотири місяці у лісі поблизу села.

Слідчі встановили, що до вбивства можуть бути причетні двоє жителів Дніпропетровської області – Михайло Самарський та Дмитро Куделя. Згідно з матеріалами справи, які озвучили у суді, Григорія Іванова побили, вдягнули на голову пакет, тіло обмотали скотчем, після чого непритомного кинули у лісі, закидавши важкими колодами та гіллям.

Вирок убивцям
Суспільне Рівне

"На початку квітня 2014-го року Самарський та Куделя, за попередньою змовою, вирішили незаконно заволодіти транспортним засобом марки КІА Соренто, що належав Іванову Г.О., а також з метою приховання даного злочину та полегшення його вчинення заподіяли смерть останньому", – зачитує суддя Тетяна Збитковська.

У червні 2020 року суд першої інстанції засудив підозрюваних до 12 років за ґратами. Але, зважаючи на закон Савченко, за яким один день ув'язнення рахується як два, обоє мали б незабаром вийти на волю.

Рідні вбитого і прокуратура подали апеляцію, вимагаючи Михайлу Самарському та Дмитру Куделі жорсткішого покарання. 18 травня апеляційний суд оголосив новий вирок. При цьому обвинуваченим суддя робив зауваження.

Вирок убивцям
Суспільне Рівне

"Куделя і Самарський, сядьте далі від відеокамери, щоб ми вас могли бачити. Куделя і Самарський, будь ласка, не робіть так, щоб ми проголошували рішення у вашій відсутності. Якщо ви хочете бути присутні, то ви сядьте і слухайте. Якщо ви там десь будете лягати і так далі – ми просто проголосимо судове рішення без вас", – звернувся суддя Олег Полюхович.

Рідні вбитого Григорія Іванова просили для чоловіків довічного ув'язнення, прокуратура – 14 років за ґратами. Зрештою суд засудив обох до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Зарахувати Куделі Дмитру Олександровичу у строк відбуття покарання строк його попереднього ув'язнення, починаючи з 17 липня 2014-го року по 18 травня 2021, з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. Зарахувати Самарському Михайлу Андрійовичу у строк відбуття покарання строк його попереднього ув'язнення, починаючи з 13 серпня 2014-го року по 18 травня 2021, з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі", – оголосила суддя Тетяна Збитковська.

Вирок убивцям
Суспільне Рівне

"Починаючи з наступного дня після сьогоднішнього, покарання їм буде обраховуватися як один день позбавлення волі за один день відбутого покарання. Їм залишиться відбути понад рік покарання, починаючи з сьогоднішнього дня", – каже прокурор Вадим Кедрук.

Вирок убивцям
Суспільне Рівне

"Це вбивство, і я вважаю, що ми будемо оскаржувати до Верховного суду України даний вирок, тому що ми незадоволені. Вважаю, що треба було задоволити наші апеляційні скарги і дати довічне ув'язнення, бо вони того заслужили. Бо вони позбавили життя людини жорстоким способом, знущалися над ним", – каже брат вбитого Василь Іванов.

"І я незадоволена. Сім років пройшло. Сім років знущання над родиною і мало злочину, говорять судді. Якого треба ще злочину? Недостатньо, ми просили довічне", – говорить вдова Ольга Іванова.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок