Одеський суд зупинив дію припису Мінкульту про заборону зносу друкарні Фесенка

Одеський суд зупинив дію припису Мінкульту про заборону зносу друкарні Фесенка

Одеський суд зупинив дію припису Мінкульту про заборону зносу друкарні Фесенка
Фото: Архитектура Одессы / archodessa.com

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Любов Токмілова зупинила дію припису Міністерства культури щодо заборони будь-яких будівельних робіт на території друкарні Фесенка та колишнього кінотеатру "Рішельєвський". Про таке стало відомо з судового реєстру.

Позов до суду надійшов від компанії "Одеса-сіті", яка є власником історичних будівель та замовником робіт зі зносу пам'яток та будівництва шестиповерхового будинку. Позивач вимагав визнати протиправним та скасувати припис міністерства про заборону будь-яких робіт на території будівель. Суд залишив цей позов без руху, утім 11 травня забудовник передав нову заяву: із проханням зупинити дію припису.

На думку представників компанії "Одеса-сіті", заборона на проведення будівельних робіт може спровокувати "значні матеріальні втрати у вигляді штрафних санкцій та відшкодування збитків як перед генеральним підрядником будівництва так і перед іншими підрядними організаціями". Крім того забудовник запевнив, що вимушений виплачувати зараплату будівельникам за час простою.

Суддя Любов Токмілова під час розгляду справи вирішила, що аргументи забудовника є достатніми для того, аби задовольнити його клопотання. Зокрема вона погодилася, що приписи Міністерства культури можу спровокувати застосування штрафних санкцій до підрядника робіт.

Так Одеський окружний адміністративний суд задовольнив заяву компанії "Одеса-сіті" та зупинив дію приписів Міністерства культури. Ухвала набула чинності з 12 травня та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Одеський суд зупинив дію припису Мінкульта про заборону зносу друкарні Фесенка
На фото: довкола друкарні Фесенка встановлюють паркан, містяни вийшли на акцію протесту. Суспільне Одеса

Нагадаємо, 27 січня фасад будівлі друкарні Юхима Фесенка на вулиці Рішельєвська, 47, що в центрі Одеси, обнесли парканом. Місцеві мешканці та громадські діячі зібралися на акцію протесту, аби перешкодити будівництву на місці колишніх архітектурних пам'яток. Вони стверджували, що мають документи, які свідчать про те, що у будівельника немає дозволу на роботу від Мінкульту. Згодом у міністерстві оприлюднили припис про заборону будівництва.

Будинок генерал-майора Олександра Шнеля побудували у 1841 році. Він виконаний в російсько-візантійській стилістиці. Тут була розташована друкарня Юхима Фесенка, одна з найвідоміших в місті. За інформацією Одеського краєзнавчого музею, саме в цій друкарні у 1900 році вийшов один з перших накладів історичного роману "Чорна рада" Пантелеймона Куліша.

Читайте також

  • В Одесі відреставрували історичні двері в будинку-пам’ятці архітектури
  • Найстаріше козацьке кладовище Одеси отримало статус пам'ятки історії
  • В Одесі відновили унікальні меморіальні таблички засновникам єврейської лікарні

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура