Ринок землі: нардепи подали 3,9 тисячі правок до законопроєктів

Ринок землі: нардепи подали 3,9 тисячі правок до законопроєктів

Ринок землі: нардепи подали 3,9 тисячі правок до законопроєктів
УНІАН

Верховна рада у повторному другому читанні розглядає законопроєкти про зміни до Земельного кодексу та щодо продажу землі через електронні аукціони. Нардепи подали понад 3,9 тисячі поправок до законопроєктів.

Зокрема щодо законопроєкту №2194 комітет з питань аграрної та земельної політики запропонував врахувати 748 пропозицій, ще 2380 пропозицій – відхилили.

Щодо законопроєкту № 2195 комітет отримав 776 пропозицій та поправок. З них 616 пропозицій відхилили.

Що передбачають законопроєкти

Згідно з пояснювальною таблицею, законом 2194, зокрема, пропонується передача землі держвласності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

За проєктом органи місцевого самоврядування зможуть змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності та затверджувати плани детального планування території за межами населених пунктів. Окрім цього законом обласним державним адміністраціям пропонується здійснювати держконтролю за використанням землі.

У проєкті закону зазначено, що із Земельного кодексу виключаються норми, які обмежують можливість іноземців та іноземних юридичних осіб придбавати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Законопроєктом 2195 пропонується запровадити продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них обов’язково через електронні аукціони в електронній торговій системі.

Згідно з пояснювальною запискою, за результатами аукціону укладатиметься договір купівлі-продажу (оренди, суперфіцію, емфітевзису) земельної ділянки з переможцем торгів, який запропонував найвищу ціну.

"Усі деталі організації земельних торгів, а саме розмір, порядок сплати та повернення винагороди оператору електронного майданчика – будуть визначені у встановленому порядку Кабінетом міністрів", – йдеться у записці.

Що відомо

  • У ніч на 31 березня український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду.
  • Продаж землі стане можливим з 1 липня 2021 року. До 2023 року право на покупку землі буде лише у фізичних осіб. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
  • Однак деякі нардепи хочуть скасування цього рішення. Так, у парламенті зареєстрували два проєкти постанов. Їх ініціаторами виступили позафракційні мажоритарники Оксана Савчук та Антон Поляков.
  • 27 травня 53 народні депутати звернулися до Конституційного суду з поданням про неконституційність процедури ухвалення закону про ринок землі.
На початок