У Раді зареєстровано дві постанови про скасування ринку землі

У Раді зареєстровано дві постанови про скасування ринку землі

У Раді зареєстровано дві постанови про скасування ринку землі
pixabay

У парламенті зареєстрували два проєкти постанов про скасування рішення Верховної Ради про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Ініціаторами постанов, що подані 31 березня, виступили позафракційні мажоритарники Оксана Савчук та Антон Поляков, якого раніше виключили із фракції "Слуга народу".

Поляков у своїй постанові зазначив, що під час ухвалення закону було допущено порушення низки вимог Конституції України та регламенту Верховної Ради щодо процедури прийняття парламентом законів.

Супровідні документи до проєкту постанови авторства Савчук наразі відсутні.

А народні депутати від "Опозиційної платформи — За життя" будуть оскаржувати ухвалення закону в Конституційному суді.

"Голосування за законопроєкт про продаж землі відбулося з масовими порушеннями закону та Конституції. Це рішення було прийняте без консультації з народом України та проти волі більшості громадян України, позиції місцевої ради та вимог українських фермерів", — йдеться у повідомленні фракції.

У ОПЗЖ додали, що відмовою виносити питання продажу землі на референдум влада порушила ст. 5 Конституції України. Під сумнів поставлено конституційний статус України, українського народу — носія суверенітету і єдиного джерела влади.

Що відомо

  • Рада проголосувала за відкриття ринку землі. Документ підтримали 259 депутатів: 206 нардепів фракції "Слуга народу", 13 депутатів фракції "Голос", 23 депутати з "Європейської солідарності" та 12 депутатів із групи "Довіра". Голосували проти 12 депутатів від "Батьківщини", по двоє депутатів від "Слуги народу", групи "За майбутнє" та ОПЗЖ.

Вибір редакції

На початок