Повний тезка і один з п’ятьох онуків Степана Бандери заявив, що йому не подобається, як націоналісти вшановують пам'ять його діда, оскільки на Заході тоді доводиться пояснювати картинку, як "нацисти свого героя прославляють".
Про це він розповів в інтерв'ю Суспільному.
За його словами, Росія вже 70 років використивує ім'я його діда у своїй пропаганді, бо вони вбили його фізично і намагаються вбити його пам’ять.
Він зазначив, що Бандера і українські націоналісти були дуже легкі для Москви, бо не було держави, яка би їх відстоювала.
"Тепер Україна стала незалежною і Бандера став для багатьох національним героем. Я думаю, що це "москалів" ще більше бентежить. Хоча вони також можуть використовувати Бандеру, як фігуру, яка розділяє, щоб тримати людей розділеними. Потрібно мати на увазі, що чекісти грають гру довгу і багатоходову. Не треба будь-які прояви "Бандера, ура!" чи "Слава Бандері!" сприймати відразу, як щось позитивне. Є такі, що прийдуть і будуть "зігувати". Або мені особисто не до вподоби, коли з факелами і масками ходять", - сказав Степан Бандера-молодший.
Він додав, що йому більше подобаються бандерівські читання в КМДА (7 лютого).
"Це більш інтелігентне. 1 січня на марші багато людей, не всі з факелами і не всі в масках, але цю картинку, яка подається як "о, дивіться, вийшли нацисти і свого героя прославляють", нам доводиться на Заході пояснювати", - сказав онук Бандери.
На питання, як він відноситься до рекції послів Польщі та Ізраїлю, які у спільній заяві засудили ходу і портрет Бандери на КМДА, він відповів, що треба їм пояснювати, хто такий Бандера і чому люди його вшановують, особливо в умовах теперішньої війни.
"Щодо поляків, ви знаєте, в нас залишилася родина у Польщі, яка геть сполонізована, не хоче визнавати своє українство. Поляки провели акцію Вісла вже після завершення Другої світової війни, тому вони трохи сміливо виступають з такими заявами, маючи за собою ті злочини, які вони зробили щодо України", - сказав Бандера-молодший.
"А щодо посла Ізраїлю, то це держава, яка запрошувала Володимира Путіна виступати в Шоа, тому я не знаю, що діється в їх голові. Але я також готовий зустрітися і пояснити, що хай подумають знову ж, чому Ізраїль може вшановувати Менахема Бегіна ( Менахем Бегін - сьомий прем'єр Ізраїлю, очільник єврейської підпільної організації Іргун, у 1940 році був заарештований радянською владою і засуджений до 8 років таборів як агент британського імперіалізму і соціально-небезпечний елемент. Організовував виїзд польських євреїв у Палестину. Присвятив себе розбудові держави Ізраїль), а українці не можуть Шухевича чи Бандеру", - додав він.
На питання щодо того, що Степана Бандеру звинувачували в антисемітизмі, його онук наголосив, що не бачив підтверджень цьому.
Читати також: Не можна замінити Леніна Бандерою, це радянщина. Степан Бандера-молодший
10 цікавих фактів про Степана Бандеру
Що відомо:
- Посли Польщі та Ізраїлю Бартош Ціхоцкі й Джоель Ліон нещодавно зробили спільну заяву, в якій різко засудили вшанування в Україні постатей та історичних подій, "які потрібно раз і назавжди засудити".
- Посли, зокрема, мають на увазі банер із зображенням Степана Бандери, який 1 січня, у день народження Бандери, з'явився на будівлі Київської міської державної адміністрації.
- У МЗС відповіли, що кожен народ і кожна держава самостійно визначає і вшановує своїх героїв. Такою є відповідь МЗС України на обурення послів Ізраїлю і Польщі з приводу вшанування в Україні Степана Бандери.
- У Києві та інших містах 1 січня відбулася традиційна смолоскипна хода, присвячена дню народження очільника ОУН Степана Бандери. У 2020 році відзначається його 111 річниця.