В Україні можуть створити Музей української мови

В Україні можуть створити Музей української мови

В Україні можуть створити Музей української мови ВВС

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає за необхідне створити в Україні музей, який відтворить історію зародження, заборон та відродження української мови. Про це він розповів в ефірі телеканалу "НІС-ТВ".

"Разом з Академією педагогічних наук України ми працюємо над Концепцією майбутнього Музею української мови. Щиро віримо, що така музейна експозиція буде представлена в багатьох закладах освіти, тих, які стоять на захисті національних інтересів", – наголосив він.

Тарас Кремінь припускає, що такі музеї можна зробити навіть на шкільному рівні. Така ініціатива, на його думку, дозволила б кожній дитині дізнатись як зароджувалась українська мова, які пам’ятки літератури світового рівня належать Україні.

"Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи і з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту", – підкреслив Кремінь.

Що відомо

  • У 2021 році до мовного омбудсмана Тараса Креміня звернулося 605 громадян зі скаргами на порушення мовного законодавства.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що з 1 січня 2025 року українська стане обов’язковою мовою зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
  • Кремінь також заявив, що накладати штрафи на представників сфери обслуговування за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року.

Читайте також

Де в Україні найчастіше порушують мовний закон. Відповідає Кремінь

Міжнародний день рідної мови. Що ми знаємо про українську

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше