У ЦМЛ Рівного запрацює відділення трансплантології з трьома бригадами

У ЦМЛ Рівного запрацює відділення трансплантології з трьома бригадами

У ЦМЛ Рівного запрацює відділення трансплантології з трьома бригадами
Суспільне Рівне

У Рівненській центральній міській лікарні до кінця 2021 року має запрацювати відділення трансплантології. Про це 12 травня домовилися представники Комітету з питань здоров’я Верховної ради з керівництвом медзакладу.

У Рівному це буде перше подібне відділення. Операційні хочуть облаштувати в хірургічному корпусі.

Після внесення змін до законодавства про трансплантацію Рівненська міська лікарня потрапила до переліку тих 36-ти медзакладів, яким дозволили проводити пересадку органів.

Трансплантологічне відділення Рівне
Суспільне Рівне

"Там буде три бригади: бригада по серцю, бригада по печінці і бригада по нирках. Фахівці повністю не готові, готуються. Обладнання є. І в нас є угода з Інститутом трансплантології імені Шалімова. Ми в будь-який час можемо запросити їх, і ми навіть сьогодні вели деякі переговори з ними", – розповів головний лікар Євген Кучерук.

Трансплантологічне відділення Рівне
Суспільне Рівне

"На трансплантаційне відділення попередньо було узгоджено близько 20 мільйонів гривень, гроші з державного бюджету. І цього цілком достатньо. В мене на минулому тижні були зустрічі в МОЗ. МОЗ підтвердив, що ці гроші в принципі є і ми отримаємо ці кошти для Рівного", – зазначив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів Олександр Ковальчук.

Трансплантологічне відділення Рівне
Суспільне Рівне

"Пацієнтам не потрібно збирати ці величезні кошти на трансплантацію – ні кісткового мозку, ні на органну трансплантацію. П'ять тисяч людей, наших українців, потребують цієї трансплантації. Тому якщо ще більше в нас до пілоту долучено цих лікарень, які зможуть проводити трансплантації, ми будемо допомагати нашим українцям", – каже заступниця голови парламентського комітету з питань здоров’я Оксана Дмитрієва.

Що відомо

  • У ніч з 12 на 13 травня 2021 року в Рівненській ЦМЛ вдруге провели пересадку серця. Його отримав 49-річний житель області. Сама операція пройшла успішно, повідомив міський голова.
  • 18 грудня 2020 року у Рівному, як і в області загалом, вперше провели пересадку серця. Операція тривала безперервно 7,5 годин. Загалом задіяли 15 лікарів із Рівненської центральної міської лікарні та Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова. Серце пересадили 46-річному сарненцю. Його донором став 37-річний рівнянин, який отримав травми, несумісні з життям.
  • Чоловік, якому пересадили серце, через кілька місяців після операції розповів Суспільному, як почувається та що змінилось у його житті.
  • Наприкінці січня 2021-го у Рівненській центральній міській лікарні вперше протезували аортальний клапан серця. Це – одна з найскладніших кардіохірургічних операцій.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок