У Рівному вперше пересадили серце. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Рівному вперше пересадили серце. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У Рівному вперше пересадили серце. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
колаж: І.Дундюк/Суспільне Рівне

У п'ятницю, 18 грудня, у Рівному, як і в області загалом, вперше провели пересадку серця. Операція тривала безперервно 7,5 годин. Загалом задіяли 15 лікарів із Рівненської центральної міської лікарні та Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова.

Серце пересадили 46-річному сарнечанину. Його донором став 37-річний рівнянин, який отримав травми, несумісні з життям.

Після операції із журналістами спілкувалась дружина реципієнта Сергія – Ніна Кушнір.

У Рівному вперше пересадили серце: як це було
Суспільне Рівне

"Я вже добу, може і більше – не спала. Звісно, переживала, це рідний чоловік, кохана людина, батько моїх дітей", – розповідає Ніна Кушнір.

У Рівному вперше пересадили серце: як це було
Суспільне Рівне

"Найскладніше було все організувати, так, як в Україні, на жаль, важко іде вся система трансплантації. Технічно операція має свої складності, свої нюанси – це чисто професіональні моменти, які ми подолали", – коментує завідувач відділу кардіохірургії інституту імені Шалімова Артур Габрієлян.

Головний лікар Рівненської центральної лікарні розраховує, що такі операції робитимуть і в майбутньому.

У Рівному вперше пересадили серце: як це було
Суспільне Рівне

"Ми готові вже в такому плані, однозначно, що з інститутом, але ми вже будемо готові самі зробити це саме", – коментує Євген Кучерук.

Чоловік, якому пересадили серце, хворів останні шість років. За словами головного лікаря, найважче було знайти донора. Ним став 37-річний рівнянин, який отримав несумісну з життям травму.

"Я хочу подякувати тій родині, яка зголосилася нам допомогти в нашій біді і подарувала шанс на друге життя моєму чоловікові. Якби не вони, я не знаю, скільки ще б він прожив на цьому світі. Тому що в нього серце було дуже в критичному стані", – додає Ніна Кушнір.

Прооперували чоловіка безкоштовно, він в реанімації. У суботу, 19 грудня, його планують везти до Києва на подальшу реабілітацію.

Повне відео

Що відомо

  • Рівненська центральна міська лікарня у липні 2020-го отримала ліцензію на проведення пересадки органів.
  • МОЗ планує запустити з 1 січня 2021 року Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ) в Україні. Вказана система буде містити інформацію щодо донорів та реципієнтів. Міністр Степанов стверджує, що МОЗ працює над розбудовою мережі центрів трансплантації з тим, щоб Україна увійшла в перелік країн-лідерів з проведення таких операцій.
  • За всі роки незалежності в Україні провели менше 2,5 тис. операцій з трансплантації органів. Хоча потреба – біля п’яти тисяч у рік. Про це виданню "Главком" раніше розповідав заступник профільного міністра Дмитро Коваль.

Вибір редакції

На початок