Таран презентував стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає

Таран презентував стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає

Доповнено
Таран презентував стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає
. Міноборони

Міністр оборони України Андрій Таран 12 травня презентував основні положення стратегії воєнної безпеки України, яка була прийнята і введена в дію 25 березня. Головним безпековим аспектом документу залишається розв'язана "гібридна війна" проти України.

Під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30" міністр зауважив, що вперше запропоновано "всеохоплюючий підхід до оборони України".

"Це комплекс заходів, що передбачає просторовість, превентивні дії і стійки опір агресору на всіх доменах ведення бойових дій — на суші, на морі, у повітряному просторі, в кіберпросторі, на інформаційному просторі", — зазначив Таран і додав, що стратегія є "інклюзивною" й передбачає "використання всього потенціалу суспільства — воєнного, політичного, економічного".

Він додав, що документ "не має на меті тотальної мілітаризації держави", оскільки це слугуватиме тягарем для економіки: "Пріоритет — невоєнні і непрямі дії для уникнення ескалації конфлікту, більше широке залучення до виконання воєнних завдань цивільних інституцій. Має бути готовність державних структур, сил оборони і всього народу до врегулювання криз і відбиття нападу", — уточнив Таран.

Читайте також: Зеленський затвердив стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає

Також міністр вказав, що основу стратегії "склали результати оцінки безпекового середовища до 10-ти років".

"Основні чинники, які впливають на воєнну безпеку на глобальному рівні — це руйнування системи міжнародної системи. Це ми бачимо навколо нашої країни: посилення боротьби за природні ресурси, загострення конфліктів, загрози виникнення надзвичайних ситуацій, поширення міжнародної злочинності, зброї масового ураження... Може призвести до втягнення нашої країни до війн між іншими державами, які, зокрема, володіють ядерною зброєю", — підкреслив Таран.

Чиновник зазначив, що наразі Україні слід враховувати ймовірність дестабілізації ситуації на Балканах, Кавказі, у Балтійському і Чорноморському регіонах, у східній Європі через агресивні дії РФ.

Читайте також: Росія зосередила біля кордонів України і в окупованому Криму близько 100 тисяч військових — СБУ

"Росія здійснює широкомасштабний наступ на всіх напрямках і це ми повинні були врахувати під час підготовки стратегії. Ми мали також врахувати окупацію частин Грузії і України, мілітаризацію тимчасово окупованої території Криму та Севастополя, перешкоджання вільному судноплавству і намаганні закріпити Білорусь як союзника, створення у власних інтересах конфлікту на Придністров'ї та в інших пострадянських країнах", — пояснив Таран і додав, що на тлі цього РФ проводить масштабні військові навчання.

Також міністр зауважив, що зовнішня та внутрішня політика Кремля загрожує безпеці України та "може спровокувати міжнародний збройний конфлікт у Європі".

За його словами, головним безпековим аспектом залишається розв'язана "гібридна війна" проти України, "яка ведеться у формі комбінацій дій щодо приховування військ і незаконних збройних формувань та терористичних організацій — саботаж, терор, кібератаки".

Читайте також: Військова присутність РФ поблизу України зберігається на більшості напрямків — ДПСУ

"Метою цих дій є посягання на територіальну цілісність України, гальмування соціально-економічного розвитку та євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції", — вказав Таран.

Також у стратегії визначено:

  • ймовірні сценарії застосування сил та безпеки (сили безпеки і оборони);
  • модель організації всеохоплюючої оборони (завчасне планування та підготовка до оборони, розгортання територіальної оборони, відсічі збройній агресії, застосування сил військового резерву, руху опору та мобілізаційних ресурсів);
  • планування оборони й розвиток сил оборони з урахуванням виконання завдань у середньостроковій і довгостроковій перспективі (розвиток системи управлінь військами та зброєю, військово-морської спроможності, протиповітряної оборони, авіації, ракетних військ, систем розвідки, безпілотних і роботизованих комплексів, тощо);
  • комплексне використання усього потенціалу держави і суспільства;
  • координація заходів з міжнародними партнерами.
Читайте також: Таран назвав Росію головною загрозою нацбезпеці України

Поруч з цим, віцепрем'єр і міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що урядом ухвалено стратегію реформування ОПК і передано до РНБО: "Найближчим часом вона буде розглянута і буде прийняте відповідне рішення".

За його словами, дана стратегія є одним зі стратегічних документів, який складатиме основу для розробки державних цільових програм у реформуванні ОПК, розвитку озброєнь і військової техніки та реформуванні держпідприємств.

"Але коли ми говоримо про ОПК, то ми говоримо про весь ОПК, який має серйозну складову і в приватних компаній. Лише в двох асоціаціях їх нараховується близько 200", — додав міністр і зазначив, що найближчим часом на засіданні РНБО обговорять стратегію реформування оборонно-промислового комплексу.

Що відомо

  • 25 березня президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони "Про Стратегію воєнної безпеки України".
  • 11 березня Рада національної безпеки та оборони затвердила національну стратегію деокупації Криму.
  • 26 лютого Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення щодо санкцій проти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок