Зеленський затвердив стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає

Зеленський затвердив стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає

Зеленський затвердив стратегію воєнної безпеки України. Що вона передбачає
. УНІАН

Президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони "Про Стратегію воєнної безпеки України".

Як повідомляє пресслужба Зеленського, такий стратегічний документ в Україні підготовлено вперше. Стратегія є документом оборонного планування, мета якого – реалізація державної політики у сфері оборони та визначення шляхів реалізації пріоритетів у воєнній сфері, сферах оборони та військового будівництва.

Документ передбачає запровадження комплексного всеосяжного підходу до оборони України в умовах воєнної загрози національній безпеці, пов'язаної з використанням гібридної війни, а також поєднання воєнних і невоєнних засобів для забезпечення воєнної безпеки України.

В ОПУ розповіли, що стратегія визначає цілі, пріоритети та завдання реалізації державної політики у воєнній сфері, сфері оборони та військового будівництва, спрямовані на захист націнтересів від воєнних загроз, надання відсічі та стримування збройної агресії проти України, запобігання або стримування противника від повномасштабного застосування воєнної сили проти України, припинення тимчасової окупації Росією частини території України, захист суверенітету й територіальної цілісності України насамперед шляхом "здійснення міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів". Також документ передбачає розвиток усіх пов'язаних з обороною відомств, які існують.

Крім того, стратегія передбачає розвиток систем управління військами та зброєю, військово-морських спроможностей, протиповітряної оборони України, авіації, ракетних військ та артилерії, систем розвідки, радіоелектронної боротьби, озброєння та військової техніки, удосконалення систем мобілізації, територіальної оборони України та руху опору.

Що відомо

  • Рада національної безпеки та оборони затвердила національну стратегію деокупації Криму.
  • Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення щодо санкцій проти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну.
  • Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) генерал-майор Сергій Кривонос не підтримав ідею президента Володимира Зеленського про мобілізацію чоловіків і жінок у разі нападу Росії.

Читайте також

Відповідь на санкції чи "підготовка" до переговорів. Чому погіршується ситуація на Донбасі

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок