Netflix і Amazon оголосили бойкот кінопремії "Золотий глобус"

Netflix і Amazon оголосили бойкот кінопремії "Золотий глобус"

Netflix і Amazon оголосили бойкот кінопремії "Золотий глобус"

Стрімінг-сервіси Netflix і Amazon Studios, а також американська актриса Скарлетт Йоганссон оголосили бойкот Голлівудської асоціації іноземної преси (HFPA) через відсутність інклюзивності. Компанії відмовилися висувати свої фільми та серіали на премію "Золотий глобус". Про це повідомляє видання Deadline.

Глава Netflix Тед Сарандос заявив, що платформа не працюватиме з HFPA, поки асоціація не розв'яже проблему інклюзивності. "Ми припиняємо будь-яку діяльність з цією організацією, поки не відбудуться більш суттєві зміни", – сказав він. Як повідомляє видання the Hollywood Reporter, наразі серед 86 членів асоціації немає темношкірих.

6 травня у HFPA проголосували за реорганізацію, спрямовану на різноманітність. Рішення підтримали 75 з 86 осіб. До кінця 2021 року до складу асоціації пообіцяли набрати не менше 20 нових членів, зробивши акцент на темношкірих представниках, а протягом півтора року – збільшити загальну кількість членів HFPA на 50%.

Netflix і Amazon оголосили бойкот кінопремії "Золотий глобус"
Американська актриса Скарлетт Йоганссон.

Однак у Netflix вирішили, що цього недостатньо. Глава стрімінгового сервісу підкреслив, що вжиті заходи не розв'яжуть "проблему інклюзивності в асоціації", а також питання "відсутності чітких стандартів того, як повинні діяти її представники".

Глава Amazon Studios Дженніфер Салком виступила з аналогічною заявою. "Ми не працюємо з HFPA відтоді, як ці проблеми були озвучені вперше. Як і вся індустрія, ми чекаємо щирого та істотного рішення, перш ніж рухатися далі".

За словами Скарлетт Йоганссон, вона вже тривалий час не співпрацює з HFPA через питання, які задають журналісти організації. "Я часто стикалася з сексистськими питаннями від членів HFPA і зауваженнями, які межують з домаганнями. Через це я упродовж декількох років відмовлялася брати участь в їх пресконференціях на підтримку своїх нових фільмів", – розповіла актриса.

Netflix і Amazon оголосили бойкот кінопремії "Золотий глобус"
Актор Марк Раффало.

Актор Марк Раффало, який отримав у 2021 році "Золотий глобус" за роль в серіалі "Я знаю, що це правда", назвав нововведення HFPA "неадекватними".

Він вважає дивним, що організація, яка стала відомою завдяки співпраці з режисерами та акторами, чинить опір необхідним змінам. "Час зробити крок вперед і виправити помилки минулого. Чесно кажучи, як недавній володар нагороди, я не можу пишатися або радіти тому, що отримав її", – підкреслив актор.

Президент асоціації Алі Сар вже відреагував на заяву Netflix: "Хочемо запевнити, що старанно працюємо над кожним із проблемних напрямків. Наш план відображає думку як наших прихильників, так і наших критиків. Ми щиро віримо в те, що він приведе нас до значних реформ, а вся індустрія зможе цим пишатися".

Нагадаємо, що раніше Los Angeles Times випустила розслідування про фінансові схеми Голлівудської асоціації іноземної преси (HFPA), яка присуджує премію "Золотий глобус". Як повідомляє видання, розміри гонорарів її членів, швидше за все, суперечать законодавству США.

Читайте також

"Золотий глобус-2021". Які фільми та серіали отримали нагороди

Як змінилися правила "Оскара": сексизм, расизм і пандемія

Вибір редакції

На початок