"Золотий глобус-2021". Які фільми та серіали отримали нагороди

"Золотий глобус-2021". Які фільми та серіали отримали нагороди

"Золотий глобус-2021". Які фільми та серіали отримали нагороди

28 лютого у США відбулася 78 кінопремія "Золотий глобус". Цього року внаслідок пандемії церемонія вручення премії відбулася у віртуальному форматі одночасно у двох містах – в Лос-Анджелесі та Нью-Йорку.

Вважається, що фільми та серіали, які отримали "Золотий глобус", мають хороші шанси на отримання "Оскару". Переможців обирали у 25 номінаціях.

Список переможців

Нагороду за найкращий драматичний фільм отримала американська драма-вестерн "Земля кочівників" (Nomadland) про американку, яка стала безробітною через економічну кризу і змушена кочувати країною. Режисерку картини Хлою Чжао нагородили як найкращого режисера.

Найкращим фільмом став "Борат 2" (Borat Subsequent Moviefilm), а нагороду за найкращу чоловічу роль у комедії або мюзиклі отримав Саша Барон Коен.

Нагороду за найкращу жіночу роль у драматичному фільмі отримала Андра Дей, "Сполучені Штати проти Біллі Голідей" (The United States Vs. Billie Holiday).

Чедвік Боузман посмертно отримав нагороду за найкращу чоловічу роль у драматичному фільмі "Чорне дно" Ма Рейні".

"Найкраща жіноча роль (комедія або мюзикл)" дісталася Розамунд Пайк за фільм "Аферистка" (I Care a Lot).

Нагороди за найкращу жіночу та чоловічу ролі другого плану отримали Джоді Фостер ("Мавританець") та Деніел Калуя ("Юда та чорний месія" (Judas and the Black Messiah)).

Фільм "Мінарі" (Minari) отримав нагороду за найкращий фільм іноземною мовою.

Найкращим телесеріалом стала "Корона" (The Crown).

Нагороду за найкращий анімаційний фільм отримала кінострічка "Душа" (Soul).

Нагороду за найкращу музику до фільму отримали Трент Резнор, Аттікус Росс, Джон Батіст ("Душа"), а найкращою піснею стала "Is Si (Seen)" (стрічка "Все життя попереду").

Сценарій кінофільму Аарона Соркіна "Суд над чиказькою сімкою" визнали найкращим у 2021 році.

Нагороди за найкращу жіночу та чоловічу ролі серіалу отримали Емма Коррін та Джош О’Коннор ("Корона").

Найкращим телесеріалом визнали "Шіттс Крік" (Schitt's Creek).

Нагороди за найкращу жіночу та чоловічу ролі комедійного серіалу отримали Кетрін О’Хара, "Шіттс Крік" (Schitt's Creek) та Джейсон Судейкіс, "Тед Лассо" (Ted Lasso).

Найкращим мінісеріалом став "Ферзевий гамбіт" (The Queen's Gambit), за який Аня Тейлор-Джой отримала нагороду за найкращу жіночу роль. Також екранізація роману Волтера Тевіса очолила список найбільш популярних серіалів стрімінгового сервісу "Netflix" – за 28 днів серіал переглянуло 62 мільйони сімей.

Найкраща чоловіча роль мінісеріалу дісталася Марку Руффало "У цьому я впевнений" (I Know This Much Is True).

Найкращу жіночу роль другого плану на телебаченні отримала Джилліан Андерсон, "Корона", а чоловічу – Джон Боєга, "Маленька сокира".

Нагадаємо, нещодавно Los Angeles Times випустила розслідування про фінансові схеми Голлівудської асоціації іноземної преси (HFPA), яка присуджує премію "Золотий глобус". Як повідомляє видання, розміри гонорарів її членів швидше за все суперечать законодавству США.

Вибір редакції

На початок