На каоліновому кар'єрі у Запорізькій області розпочали додаткові дослідження

На каоліновому кар'єрі у Запорізькій області розпочали додаткові дослідження

Оновлено
На каоліновому кар'єрі у Запорізькій області розпочали додаткові дослідження

7 травня учасники робочої групи з розгляду проблемних питань реалізації проєкту видобутку каоліну "Біляївським збагачувальним комбінатом" погодили локації розташування спостережних та розвідувальних свердловин для проведення додаткових досліджень. Сьогодні ж дослідження розпочали.

Перший етап досліджень води відбувся в березні. Тоді зафіксували перевищення мінералізації тобто вода там не придатна для вживання у побуті. Сьогодні стартував другий етап дослідження: відібрали проби покривних порід, каоліну та води.

Замовником додаткових досліджень на території Біляївського родовища каолінів виступає Запорізька обласна рада. Стежити за проведенням дослідницької роботи, котра відбуватиметься у рамках виконання тристоронньої угоди, буде спеціаліст у галузі радіоекологічних досліджень, член міжнародної групи МАГАТЕ Олег Войцехович.

Про це журналістам Суспільного повідомив помічник директора ТОВ “Біляївський збагачувальний комбінат” Геннадій Боровіков:"Дослідження, всі побажання та пропозиції, які були висловлені до нас з боку громадськості, з боку членів робочої групи, ми до всіх дослухалися, погодилися з усіма пропозиціями та на даний час ми проводимо".

На каоліновому кар'єрі у Запорізькій області проведуть додаткові дослідження

Геннадій Боровіков

"Перше — гідрогеологічне дослідження, це ми буримо три пари свердловин, які будуть облаштовані, обсаджені, та протягом діяльності кар'єру з них на систематичній основі з них будуть відбиратися зразки води та досліджуватись, та будуть прогнозуватись можливі ризики й робитися певні технічні поправки в діяльності самого підприємства", каже Геннадій Боровіков.

Другий етап, за словами заступника директора комбінату, це буріння розвідувальних свердловин для відбору породи каоліну та покривних порід, для того аби спрогнозувати та змоделювати ситуацію, яка стане можливою в наслідок проведення цих розкривних робіт:"Це 16 свердловин, для геологічних та гідрогеологічних досліджень по річищу. І саме це дасть можливість визначити ті ризики, які можливо не були враховані при початку та проєктуванні будівництва".

Співзасновник ГО "Вольттера" Дмитро Буркот каже, що два ключові моменти — це виявлення і фіксування водоносних горизонтів, першого і другого, найважливішого, напірного горизонту: "Це дасть змогу фахівцям дослідити цю проблему і дати відповідь на питання наскільки буде небезпечним вплив на поверхневі водні об'єкти та на територію, яка примикає до території планованого видобутку."

На каоліновому кар'єрі у Запорізькій області проведуть додаткові дослідження

Дмитро Буркот

"Друге питання це радіаційне. І з даних, які є в наявності уже ми фіксували перевищення радіаційних рівнів за альфа-активністю, і ключове питання цих досліджень це — встановити джерело, та встановити, що є приводом до вивільнення цих радіонуклідів", зазначив Дмитро Буркот.

Сьогодні о 14 годині у селищі Зелене Павлівської громади геологорозвідувальна експедиція розпочала буріння спостережних та розвідувальних свердловин.

На каоліновому кар'єрі у Запорізькій області розпочали додаткові дослідження

"Ми прибули провести ревізійні буріння з відбором геологічних проб за усією глибиною буріння до гранітної підошви на котрій лежить корисне викопне — так звані первині каоліни. Буріння проводиться із дотриманням як техніки безпеки, так і екологічних нормативів. Ми використовуємо для буріння природну воду, а свердловини після відбору проб потім обов'язково засипаємо ґрунтом", - сказав Олександр Маяцький, директор ТОВ “Українська геологічна компанія “Донбасгеологорозвідка”.

За словами помічника директора ТОВ “Біляївський збагачувальний комбінат” Геннадій Боровікова, додаткові дослідження планують виконувати протягом місяця. Стільки ж часу потім буде необхідно для опрацювання матеріалів, експертної оцінки і висновків досліджень води, проб каоліну та ґрунтів з різних глибин.

Нагадаємо, протести жителів Павлівської ТГ проти зведення каолінового кар’єра поблизу Вільнянська тривають декілька років. Деякі представники громади вважають, що будівництво комбінату призведе до екологічної катастрофи. Натомість представники комбінату наголошують – усі дозвільні документи на будівництво і безпечність кар’єру в них є.

Що відомо

  • У ніч на 9 січня на місце запланованого будівництва кар'єра біля селища Зелене Вільнянського району заїхала важка техніка. 10 січня там розпочались підготовчі роботи. Тоді ж мешканці Вільнянська та прилеглих селищ зібрались на акцію протесту проти початку робіт на каоліновому кар’єрі.
  • 12 січня на кількох відрізках траси Харків-Сімферополь мешканці селищ Лукашеве, Біляївка, Дружелюбівка, Зелене та міста Вільнянськ перекрили рух транспорту. Таким чином виступили проти будівництва каолінового кар’єру на території району.
  • При Запорізькій ОДА поновлено робочу групу, яка буде вивчати ситуацію навколо будівництва каолінового кар'єру у Вільнянському районі.
  • Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віталій Кардаш направив листи до обласної прокуратури та Головного управління Національної поліції у Запорізькій області з вимогою зупинити роботи на Біляївському каоліновому кар'єрі.
  • 16 січня понад 200 мешканців Вільнянського району мітингували в обласному центрі проти початку будівництва Біляївського збагачувального комбінату та каолінового кар’єру.
  • Члени 4-ї робочої групи з розгляду проблемних питань каолінового кар’єру запропонували керівництву Біляївського збагачувального комбінату провести додаткові гідрогеологічні роботи.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди