"На нас уваги не звертають". На Запоріжжі тривають протести громади проти будівництва кар'єру

"На нас уваги не звертають". На Запоріжжі тривають протести громади проти будівництва кар'єру

"На нас уваги не звертають". На Запоріжжі тривають протести громади проти будівництва кар'єру Суспільне Запоріжжя

Поблизу селища Зелене Вільнянського району місцеві мешканці продовжують акцію протесту проти будівництва кар’єра з видобутку каоліну.

О 14-й годині 11 січня роботи на земельній ділянці поблизу селища Зелене були зупинені. Мітингувальники чергують поруч другу добу. Палять гілля, аби зігрітись та кажуть, що не згодні із рішенням місцевої влади про надання дозволу з будівництва каолінового кар’єра.

"На нас уваги не звертають". На Запоріжжі тривають протести вільнянців проти будівництва кар'єруСуспільне Запоріжжя

Депутат Біляєвської селищної ради Микола Хіміч каже, що думку громад місцевих селищ ніхто не враховує."Одного знімають голову, другого ставлять. І той прийняв рішення – все. Віддав. А люди виходить нікому не потрібні. Зовсім не потрібні. Ми як отой мусор, на нас навіть увагу не звертають. Приїхали і риють", - каже Микола Хіміч.

Представник громадської організації "Вольтерра" Дмитро Буркот розповідає, що конфлікт між мешканцями Вільнянського району та керівниками ТОВ “Біляївський збагачувальний комбінат” триває четвертий рік.

"На нас уваги не звертають". На Запоріжжі тривають протести вільнянців проти будівництва кар'єруСуспільне Запоріжжя

Дмитро Буркот, представник громадської організації "Вольтерра"

"Виявилось, що ця земельна ділянка належить ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат" проте вона не знаходиться в межах спеціального дозволу на користування надрами, документи представники ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат" відмовились надати громаді, за їх словами надавали органам поліції, які власне тут забезпечували порядок", - каже Дмитро Буркот.

"На нас увагу не звертають". На Запоріжжі тривають протести проти будівництва кар'єру

На прохання журналістів Суспільного прокоментувати ситуацію на будівельний майданчик прибули представники ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат".

"Протягом вже чотирьох років здійснюються дії пов’язані із рейдерським захватом нашого підприємства. У ці дії залучені місцеві мешканці, мешканці не самого села Зелене, а більше мешканці Вільнянська. Вчора ми спілкувались із особами, які були на даній території, то мешканців селища Зеленого було дуже мало. Десь близько десяти осіб. Ми з ними усіма спілкуємося і розуміємо їх точну зору," - каже адвокатка ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат" Олена Нестеренко. За її словами мешканці введені в оману шляхом розповсюдження неправдивої інформації, про те що діяльність буде шкодити їх життю і здоров’ю.

"На нас уваги не звертають". На Запоріжжі тривають протести вільнянців проти будівництва кар'єруСуспільне Запоріжжя

Олена Нестеренко, адвокатка ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат"

Також Олена Нестеренко розповіла, що мітингувальникам запропонували створити ініціативну групу та провести додаткові дослідження щодо відсутності або наявності небезпеки у видобутку каоліну на цій території.

Що відомо

  • В ніч на 9 січня у Вільнянський район заїхала техніка на місце передбачуваного будівництва кар'єра, 10 січня там розпочались роботи. Тоді ж мешканці Вільнянська зібрались на акцію протесту проти початку робіт на каоліновому кар’єрі.
  • У 2018 і 2019 роках Запорізькою ОДА з залученням представників громадськості, посадових осіб органів влади та управління Запорізької області були створені дві обласні робочі групи - з метою здійснення оцінки дотримання законодавства при реалізації інвестиційного проєкту товариства. Після розгляду проблемних питань, члени робочих груп дійшли висновку щодо відсутності порушень діючого законодавства з боку зазначеного товариства.
  • Новій помічниці голови Запорізької ОДА Ірині Пироговій спільно з керівництвом профільного департаменту екології доручили розібратися з конфліктом навколо будівництва кар'єру з видобутку каоліну поблизу міста Вільнянськ. 
  • Інвестором будівництва каолінового кар'єру виступає "Біляєвський збагачувальний комбінат", що входить до групи підприємств, якими володіє український бізнесмен Олександр Вотінцев.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди