Як Дар'я Блашко пояснила підготовку до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою? Що вона сказала

Як Дар'я Блашко пояснила підготовку до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою? Що вона сказала

Як Дар'я Блашко пояснила підготовку до Олімпіади-2022 за індивідуальною програмою? Що вона сказала IBU

Українська біатлоністка - про зміну тренера у жіночій команді та плани підготовки до олімпійського сезону.

Дар'я Блашко до сезону 2021/22 готуватиметься за індивідуальною програмою. Про це рішення біатлоністка повідомила під час тренерської ради федерації біатлону України, за підсумками якої визначилися плани на олімпійський сезон.

Блашко готуватиметься до нового сезону із особистим тренером Володимиром Махлаєвим - біатлоністка не захотіла змінювати формат підготовки після того, як команду очолив жіночу збірну України.

Попередньо Блашко потрапила до складу команди "А" на олімпійський сезон. Проте після її рішення займатися окремо від інших біатлоністок замість неї туди увійшла Надія Бєлкіна, яка востаннє змагалася в основній команді ще на початку сезону-2019/20.

Читайте також: Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі

Дар'я Блашко в інтерв'ю XSport пояснила причину відмови від підготовки із основною командою. Вона підтвердила, що не хоче змінювати підхід до роботи після успішного сезону 2020/21, у якому працювала під керівництвом Юрая СанітриСанітра у сезоні 2020/21 працював і з чоловічою, і з жіночою командами, однак наголосила: тренер та федерація підтримали її рішення.

 • Про відмову від роботи в основній команді

"Дійсно, після того, як стало відомо, що [Санітра] більше не буде працювати із жіночою командою, а потім з'явилася інформація щодо призначення Уроша, я зрозуміла, що не хочу учетверте за чотири роки змінювати методику підготовки. Добре, що в минулому сезоні все склалося вдало і мені підійшла методика Юрая, яка була досить адекватною та грамотною. В принципі про це говорять мої результати в минулому сезоні. Зараз, в олімпійський рік, знову ризикувати і щось кардинально змінювати у підготовці не хочеться".

 • Як відреагував на рішення Блашко головний тренер

"Вважаю, що наші перемовини пройшли абсолютно мирно і без конфліктів. Не вийшло такої ситуації, що у нас якесь недорозуміння або ми якось зіпсували відносини один із одним. З Урошем ми вже домовилися, що на деякі збори будемо підключатися до команди, щоб і він бачив, на якому я рівні, і ми могли оцінити поточний стан. Плюс будуть контрольні тренування, в яких потрібно буде брати участь. Тому, думаю, рішення було органічним і не створило якоїсь великої проблеми для іншої команди".

 • Про те, як планує готуватися до олімпійського сезону

"На даний момент планується, що будемо готуватися окремо від команди. Але питання не у тому, щоб зачинитися, відокремитися і нікого не бачити. Тут більше існує момент, що якщо працюєш у команді і одночасно з особистим тренером - це досить складно і неефективно. Методика підготовки виходить змішаною, 50 на 50, тому у кожного тренера все одно своє баченнся щодо підготовки. Тому важливо притримуватися якось однієї лінії. Так було у минулому році, коли ми вирішили, що Володимир Махлаєв абсолютно не буде втручатися у мою підготовку з Юраєм, щоб не було цих 50 на 50".

 • Про відбір до команди на етапи Кубка світу

"Так, [доведеться відбиратися на загальних правах], але я одразу ж сказала Урошу, що для мене це не проблема. Звісно, набагато простіше, коли ти вже у складі на перші етапи, але в принципі відбори - це нормальна практика для всього спорту. Тому, якщо ти не готовий боротися на рівні своєї команди, то про які результати на Кубку світу взагалі може йти мова".

Читайте також: Скільки призових грошей заробили українські біатлоністи за сезон 2020/21: список
 • Про роботу із Юраєм Санітрою

"Вдячна Юраю за підготовку у попередньому сезоні. Він дійсно вчинив із командою як професіонал, етично по відношенню до всіх спортсменів. У першу чергу він був зацікавлений у результаті, тому в гонках виступали найсильніші. Також якщо він вірив у людину, то обов'язково давав їй шанс, що я вважаю позитивним моментом, який у підсумку приносив результат".

Найкращі результати Блашко у сезоні 2020/21 в особистих гонках

 • 12-е місце - гонка переслідування (Кубок світу в Контіолагті, етап №2)
 • 14-е місце - спринт (чемпіонат світу у Поклюці)
 • 16-е місце - спринт (Кубок світу в Нове-Место, етап №1)
 • 16-е місце - гонка переслідування (Кубок світу в Нове-Место, етап №1)
 • 18-е місце - спринт (Кубок світу в Контіолагті, етап №1)
 • 18-е місце - гонка переслідування (Кубок світу в Гохфільцені, етап №1)

Біатлон на Олімпійських іграх-2022: які правила відбору

 • Буде розіграно 11 комплектів нагород: у спринті, переслідуванні, індивідуальній, мас-старті (це особисті старти), класичній естафеті та змішаній. Одиночна змішана естафета - не входить в олімпійську програму.
 • Стартувати в особистих гонках (спринт та індивідуальна) зможуть по 4 біатлоністи від кожної країни.
 • Заявити на Олімпіаду можна буде від чотирьох до шести біатлоністів, залежно від квоти кожної країни: 1-3 місця у олімпійській кваліфікації - 6 атлетів у заявці, 4-10 місця - 5 атлетів, 11-20 - 4 атлети. Олімпійська кваліфікація триває з початку сезону 2020/21 до січня 2021/22.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу