У Кривому Розі пікетували СБУ, вимагаючи санкцій щодо Вілкула через його ймовірну розмову з Сурковим

У Кривому Розі пікетували СБУ, вимагаючи санкцій щодо Вілкула через його ймовірну розмову з Сурковим

У Кривому Розі пікетували СБУ, вимагаючи санкцій щодо Вілкула через його ймовірну розмову з Сурковим
Суспільне Дніпро

5 травня мешканці Кривого Рогу влаштували пікет місцевого відділу Служби безпеки України через нещодавно оприлюднений запис ймовірної розмови між українським політиком, екснардепом "Опозиційного блоку" Олександром Вілкулом та ексопомічником президента Росії Володимира Путіна Владиславом Сурковим 2014-ого року. За підрахунками Суспільного, в акції взяло участь близько півтора десятка людей.

Учасники акції ухвалили резолюцію, у якій вимагають накласти санкції на родину Вілкулів та їхнє оточення через оприлюднений запис ймовірної розмови.

Крім цього, у своєму зверненні до президента України, Ради національної безпеки та Служби безпеки України учасники акції вимагають винайти винних у закритті кримінальних проваджень щодо нападів на криворізьких активістів та закритті справ, пов'язаних із діяльністю Олександра та Юрія Вілкулів.

Речник управління СБУ у Дніпрі Валерій Єфанов повідомив кореспондентам Суспільного, що наразі СБУ ніяк не коментує пікетування криворізького відділу СБУ.

Суспільне намагається зв’язатися з Олександром Вілкулом.

Що відомо

  • 28 квітня видання Цензор.НЕТ повідомило, що в його розпорядженні є запис розмови, де голос, схожий на голос Суркова, в ході бесіди привітав "Вілкула" з хорошим результатом на виборах 2014 року. Людина, голос якої схожий на голос українського екснардепа, сказала, що "Опоблок" ще "воює", бо суперники "намагаються вкрасти п'ять округів".
  • Видання також зазначає, що співрозмовники обговорювали подальший формат взаємодії – по телефону або при особистій зустрічі.
  • Олександр Вілкул народився 1974 року в Кривому Розі на Дніпропетровщині. Закінчив Криворізький технічний університет за фахом «гірничий інженер». З 1997 до 2006 року працював на різних керівних посадах у сфері важкої промисловості. За часів президентства Віктора Януковича, з березня 2010 по грудень 2012 року, очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію. З грудня 2012 по січень 2014 року був віцепрем'єр-міністром України в уряді Миколи Азарова.
  • Тричі обирався народним депутатом України. У 2019 балотувався до Верховної Ради від «Опозиційного блоку», але не пройшов і на деякий час зник з публічної політики. Був кандидатом у мери Дніпра у 2015 році та 2020 роках, обидва рази програв. 2019 році Вілкул балотувався на посаду президента України від партії «Опозиційний блок – Партія миру та розвитку» як її член, також програв.
  • 2019 року колишнім народним депутатам Олександру Вілкулу і Дмитру Колєснікову повідомили про підозру в скоєнні злочину. Їх підозрювали в правопорушеннях, передбачених статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки). Зокрема, Олександрові Вілкулу інкримінували оборудки з землею 2 тисяч пайщиків на посаді голови ОДА. У лютому 2020 року стало відомо, що суд у Дніпрі закрив справу через закінчення строку давності – 5 років. Сторона захисту Вілкула тоді заявила, що провину він не визнає, але погодився закрити справу.

Читайте також

YouTube заблокував в Україні телеканали соратника Медведчука

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок