Україна виграла два "золота" на чемпіонаті Європи з жіночої боротьби

Україна виграла два "золота" на чемпіонаті Європи з жіночої боротьби Dogukan Karadag / UWW

Чемпіонками стали Ірина Коляденко та Алла Белінська.

Жіноча збірна України з боротьби завершила виступи на чемпіонаті Європи-2021. Усього в активі українок шість медалей - три "бронзи", два "золота" та одне "срібло". За кількістю нагород Україна фінішувала на другому місці, одразу за Росією.

"Золото" для збірної України здобули 22-річна Ірина Коляденко (вагова категорія до 62 кг) та 25-річна Алла Белінська (до 72 кг). Для обох спортсменок - це дебютне "золото" на чемпіонатах Європи, у 2020 році вони обидві виграли "бронзу".

Ірина Коляденко розпочала виступ на Євро-2021 з 1/8 фіналу. У всіх попередніх раундах 22-річна борчиня вирішувала результати у другому раунді сутичок, у півфіналі зокрема розібралася зі срібною призеркою Ріо-2016, росіянкою Валерією Кобловою - 5:2. У фіналі Коляденко переборола Маріанну Шаштін з рахунком 4:1, здобувши ключову перевагу у першому раунді.

Відео фінальної сутички Ірини Коляденко:

А от Алла Белінська вирішувала свої сутички ще у перших раундах. У чвертьфіналі та півфіналі українка здобула дострокові перемоги - утримала своїх суперниць. Уже у фіналі 25-річна Белінська здолала представницю Болгарію, Яніну Янєву з рахунком 6:3.