Новий кандидат на посаду міністра енергетики та з якої спроби його призначать. Коментує експерт

Новий кандидат на посаду міністра енергетики та з якої спроби його призначать. Коментує експерт

Ексклюзивно
Новий кандидат на посаду міністра енергетики та з якої спроби його призначать. Коментує експерт Facebook

У фракції "Слуга народу" поспілкувалися з ймовірним кандидатом на пост міністра енергетики, але чи призведе це до його обрання в ефірі Українського радіо розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

На скільки відсутність міністра може впливати на роботу відомства і на енергетичну галузь загалом?

Я б не пов’язував роботу енергетичної галузі, безпосередньо, із наявністю чи відсутністю міністра енергетики. Тому що Міністерство не регулює ринки і не займається управлінням енергетичної галузі. Міністерство має формувати політику в сфері розвитку паливно-енергетичного комплексу. Те, що немає міністра – це, скоріше, добре ніж погано. Нарозлобляли 591 концепцію та 774 цільові програми. Цілком зрозуміло, що ресурсів для виконання всіх цих документів немає. Тобто, українські політики, які стають міністрами вже навчилися розробляти нові, докладні, із закликами до всього доброго і проти всього поганого, документи. Але не навчилися їх реалізовувати. В цьому вся проблема.

Як ви оцінюєте шанси кандидата на посаду міністра енергетики Германа Галущенка?

У пана Галущенка дуже великий досвід апаратної роботи бюрократії, якої не вистачає нашому уряду. Тому що добрий уряд – це уряд, який чітко дотримується процедур. І державне управління – це чітке дотримання процедур.

Головне завдання нового міністра – формувати політику в паливно-енергетичному комплексі. Я не думаю, що перед ним будуть ставити якісь конкретні завдання. Завдання вже сформовані Енергетичною стратегією України до 2035 року. Також, завдання сформовані Угодою про асоціації України з ЄС, відповідним розділом цієї угоди. Зобов’язання також сформульовані в угоді про приєднання України до Європейського енергетичної спільноти.

Зараз міністри не управляють галуззю, вони мають формувати політику. І оце намагання очільників міністерств втручатися в діяльність ринків і щось обіцяти, запроваджувати ручне регулювання тим чи іншим підприємствам, займатися ручним регулюванням цін і тарифів – дестабілізує загальну ситуацію в економіці. Тому краще нехай новий міністр формує нову політику, яка вже його попередниками сформована і нехай реалізовує, вже ухвалені, документи. Їхня реалізація можлива і Герман Галущенко може це зробити, хоча він – не енергетик.

Що відомо

  • Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко спростував інформацію про те, що він планує звільнятися.
  • 4 лютого Верховна рада в першому читанні схвалила законопроєкт про відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби, зупинені через поширення COVID-19.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив 19 лютого, що Юрій Вітренко виконує обов'язки міністра енергетики, однак вето Зеленського блокує його роботу. За його словами, вето не дало можливості виконувачу обов'язків міністра енергетики керувати міністерством підписати річні бюджетні програми, зокрема щодо виплат зарплат шахтарям.
  • Верховна рада на позачерговому засіданні ухвалила законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби” після того, як його ветував Володимир Зеленський. Документ, зокрема, забороняє покладати обов'язки міністра на його заступників у разі, якщо посада міністра є вакантною, як це зробили у випадку з Вітренком. Крім того, встановлюється, якщо посада міністра є вакантною понад 60 днів, одна і та сама особа, яка обіймає посаду першого заступника міністра або заступника міністра, не може виконувати обов’язки міністра понад 30 днів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди