На Кіровоградщині хочуть ліквідувати санітарне автопідприємство, яке займається перевезенням хворих

На Кіровоградщині хочуть ліквідувати санітарне автопідприємство, яке займається перевезенням хворих

На Кіровоградщині хочуть ліквідувати санітарне автопідприємство, яке займається перевезенням хворих Суспільне: Кропивницький

У Кіровоградській області хочуть ліквідувати комунальне автопідприємство санітарного транспорту обласної ради, яке займається перевезенням хворих. Про це Суспільному розповів директор підприємства Анатолій Московець.

На підприємстві на 200 автомобілях працюють 36 водіїв. Надають 38 послуг з перевезення. Утримання автопарку із зарплатою працівників та пальним обласному бюджету обходиться у 12 мільйонів на рік, говорить директор підприємства.

“Підприємство займається обслуговуванням всіх лікувальних закладів. Робота ведеться цілодобово. 4 диспетчера приймають заявки центру екстреної медичної допомоги. В райони возимо лікарів на виклик. Також перевозимо недоношених дітей в обласну дитячу лікарню. У зв'язку з тим, що всі лікувальні заклади переведені на фінансування НСЗУ, нас повинні фінансувати з обласного бюджету. А у обласному бюджеті на нас кошти не заложили”.

Водій екстреної медичної допомоги Валентин Цуканов на підприємстві працює 15 років. “Ми обслуговуємо всі райони області. Їздимо по лікарнях, возимо лікарів, якщо потрібно робити операцію на місці. Якщо не виходить, то беремо хворого і веземо в обласну лікарню. Бувають дальні райони – Голованівськ, Гайворон. Ми возимо всіх хворих і після ДТП, і після пожеж".

Автомобіль екстреної медичної допомоги, на якому їздить Валентин Цуканов, розрахований на те, що під час руху можна робити операції. “Тут є все – кислородна установка, апарат штучної вентиляції легень, кардіограф".

Водій Віктор Чухрій щодня возить по 2-3 дітей на опромінення. Каже, з початку цього року почались затримки з виплати зарплати. Боїться, що підприємство можуть ліквідувати. “Я хвилююсь, тому що потрібно якось виживати в наших умовах. Якщо мене не буде, хто зможе поїхати? Не буде гаража нашого, то не буде нічого. Я люблю цю роботу, тому що я допомагаю людям”.

Анатолій Московець говорить, сьогодні (23 квітня – ред.) була комісія обласної ради з приватизації, де розглядали питання ліквідації підприємства. “Депутати обласної ради, вирішили приєднати наше комунальне підприємство до центру екстреної медичної допомоги. Ця процедура буде після рішення сесії”.

За словами директора департаменту охорони здоров'я Олега Рибальченка, після приєднання підприємства, скоротити можуть тих працівників, які дублюють роботу працівників, які є у Центрі екстреної медичної допомоги – це директор, бухгалтери та диспетчери. “У цьому році не передбачається фінансування закладів, які не потрапили в перелік держбюджету, які сприяють медичній допомозі. Приєднати санітарний транспорт до центру екстреної медичної допомоги, щоб вони разом цю функцію виконували. Таким чином у закладу з'являється майбутнє, у подальшому фінансуючись через обласний бюджет і за рахунок Національної служби здоров'я”.

Анатолій Московець говорить, відстоюватиме, щоб після приєднання працювати залишились всі працівники.

Директор Центру екстреної медичної допомоги Олександр Ярошенко розповів, що не знає як відбуватиметься приєднання підприємства до Центру та скільки машин і водіїв залишаться. Після того, як буде готовий проєкт рішення, його мають винести на розгляд сесії обласної ради.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди