Сортування сміття: в Україні запустили мапу пунктів прийому вторинної сировини

Сортування сміття: в Україні запустили мапу пунктів прийому вторинної сировини

Сортування сміття: в Україні запустили мапу пунктів прийому вторинної сировини
. АР

В Україні запустили національну мапу пунктів прийому вторинної сировини.

Презентація проєкту його розробниками із всеукраїнського молодіжного руху Let’s do it Ukraine відбулася на пресконференції до міжнародного Дня Землі 22 квітня.

Президентка "Let’s do it Ukraine" Юлія Мархель розповіла, що проєкт було створено з метою допомоги кожному під час сортування: від вибору пункту та роздільного збору до здачі сировини.

"Щодня пункти прийому вторинної сировини чи то відкриваються, чи то закриваються. Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини — це "жива" платформа, яка дозволяє в лічені секунди знайти та додати пункт, якщо його немає на мапі, й відкликати пункт, якщо він уже не працює. Щоб люди не зіштовхувалися з проблемою, коли вони знаходять в інтернеті інформацію про пункт, приходять туди, а він зачинений, і на цьому сортування й мотивація закінчуються", — пояснила вона.

Читайте також: День Землі 2021. Генсек ООН закликав країни припинити "війну з природою"

Менеджерка з комунікацій з органами влади компанії "PepsiCo Україна" Наталія Фесюн розповіла, що Україні ще дуже мало пунктів прийому відсортованого сміття або люди про них не знають, і проєкт допоможе як створити такі нові пункти, так і швидко знайти ті, які вже працюють.

"Ми всіх запрошуємо долучатися і взяти участь у цьому флешмобі, щоб карта наповнилася і на ній з’явилося ще більше пунктів сортування, і ці пункти означатимуть, що вторсировина потраплятиме не на полігони, а на переробку, і цим ми допоможемо зберегти планету", — сказала вона.

Директорка Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олена Колтик наголосила, що влада підтримує такі ініціативи у рамках комплексної реформи з охорони довкілля.

Читайте також: "Відновлення" після пандемії. МЕА прогнозує різке зростання світових викидів у 2021 році

"Такі проєкти допомагають свідомим громадянам знати, куди вже зараз можна віднести вторинну сировину, яку вони відсортували й зберегли, щоб вона не потрапила на сміттєзвалища України. Це дуже важливо, і ми як міністерство вітаємо такі ініціативи, які допомагають проведенню комплексної реформи, а українцям зменшувати кількість відходів, які потрапляють на наші сміттєзвалища", — сказала вона.

Директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН Володимир Вербицький розповів, що такі ініціативи в Європі та США є вже не лише модою, а обов’язком кожного громадянина.

Читайте також: Країни ЄС домовились скоротити викиди парникових газів

Мата має широку мережу позначок: спеціалізовані пункти, баки для сортування, станції. Кожна з них містить актуальні дані про години роботи, адресу та контакти. До 2023 року планується максимально покрити карту України точками приймання, після якого головним завданням залишиться підтримка та оновлення наявної інформації.

Що відомо

  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.
  • За даними ООН, стан клімату не покращився на тлі пандемії.

Читайте також

Вчать сортувати сміття, допомагають лікарям та перемагають попри все. Діти

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок