Артем Прима - про повернення Юрая Санітри лише до чоловічої збірної та підготовку до Олімпіади

Артем Прима - про повернення Юрая Санітри лише до чоловічої збірної та підготовку до Олімпіади

Ексклюзивно
Артем Прима - про повернення Юрая Санітри лише до чоловічої збірної та підготовку до Олімпіади Biathlon.com.ua

Ексклюзивне інтерв'ю українського біатлоніста для Суспільне Спорт.

33-річний Артем Прима - найдосвідченіший біатлоніст у складі чоловічої збірної України. У сезоні 2019/20 Прима виграв своє друге особисте "золото" чемпіонату Європи в кар'єрі, також кілька разів оновив особисті рекорди за результатами на чемпіонаті світу.

У наступному сезоні Артем Прима планує виступити на Олімпіаді-2022 в Пекіні, які стануть третіми в кар'єрі для українці. До них Прима готуватиметься у складі команди "А" під керівництвом Юрая Санітри - словацький тренер продовжить роботу із чоловічою збірною і зосередиться саме на роботі з нею.

Читайте також: Урош Велепець - про план підготовки України до сезону та зміни в складі

Перед початком нового сезону Артем розповів в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт, чому був проти роботи Юрая Санітри з усією збірною, а також як сприйняв появу брата Романа у тренерському штабі команди «А».

 • Про реакцію на повернення Юрая Санітри до чоловічої команди

"Ще рік тому, коли у Юрая з‘явилося бажання працювати з усією збірною, я казав, що не бачу цього. На мою думку, краще, коли у жіночої та чоловічої команди свій окремий тренер. Він буде більше віддаватися підопічним та більш прискіпливо розбирати кожний фрагмент і кожну дрібницю. Аніж коли один тренер розпилятиметься на всіх. Саме через це декому може не вистачити якоїсь підказки або тієї ж уваги. Це може зіграти певну роль в плані результату.

Саме через це, я вважаю, дуже добре, що він повернувся до робити лише з чоловіками. Сподіваюся, це буде плюс для всієї команди хлопців. А дівчата будуть плідно працювати зі своїм тренером".

 • Про роботу Санітри на позиції тренера всієї збірної

"Я не скажу, які у мене були відчуття. Можу сказати, що на стартах ми й так єдина команда. Адже старти і на Кубках світу, і на чемпіонатах Європи та світу йдуть в один день: можуть дівчата раніше стартувати, а ми за ними чи навпаки. Тобто ми єдина команда на змаганнях. А ось у підготовчому процесі, в принципі, воно то і непогано, коли хлопці та дівчата разом. Але коли спортсменів 5-7, а не 12-14. У підсумку, ця віддача тренера під час підготовки, потім і буде формувати результат. А коли тренер намагається на всіх працювати, то одного може не вистачати - це важко. Тож в тренувальному процесі, я думаю, це непогано, якщо ми будемо працювати окремо. А там, як то кажуть, буде видно".

Читайте також: Юрай Санітра - про плани на підготовку до олімпійського сезону та Сергія Семенова у команді "А"
 • Про присутність брата-тренераРоман Прима працює з основною командою у команді "А"

"У першу чергу, він тренер збірної. Він працює не лише зі мною, а й з усіма хлопцями. Але те, що Роман мій брат, то можна десь підійти, щось обговорити. Звичайно, це лише плюс. Він вже третій рік у підготовчому періоді працює з командою "А". У нас було більше хлопців і в Санітри він був другим чи третім тренером - помічником. У поредньому сезоні був головний Юрай, а допомагали Олексій Кравченко, Роман Прима та Ігор Ященко. А в цьому, що минув, до них приєднався ще й Олександр Біланенко.

Під час зимових стартів Рома їхав і працював з командою "Б", лише на декількох перших Кубках був з нами. В принципі, все як і було, під час підготовки брат буде з нами. Є сподівання, що й взимку залишиться та ми уникнемо ротацій. Адже мені особисто, незважаючи на те, брат це мій чи ні, хочеться бачити на стартах того тренера, з яким ти працював й під час підготовки. Ми вже маємо певну налагоджену комунікацію, розуміємо один одного з півслова. Ти вже знаєш на кого орієнтуватися, і навіть по трасі кожен по-різному кричить, видає інформацію та підказує. Зовсім інша співпраця з тренерами, які вели тебе влітку, і тими наставникам, які з’являються лише взимку. Є такий нюанс, якщо тобі кричать жорстко по трасі й ти звик до тієї людини, то ту ж інформацію з іншою інтонацією від нового тренера ти сприймаєш зовсім по-іншому.

 • Про досвід попередніх Олімпійських ігор

"Для це буде вже третя Оліміада. Розповідав у інтерв‘ю, що готуючись до першої, я не знав, що це за старт і як це. Коли ти вже побував, познайомився, то ти вже зрозумів масштаб цих змагань, емоції та відповідальність. Після Сочі-2014 на Пхьончанг-2018 я налаштовувався зовсім по-іншому: мав бажання поборотися у кожній гонці та показати достойний результат. Ми мали непогані можливості, навіть у тих же естафетах могли боротися, але це біатлон, і десь чогось не вистачало.

На носі треті Олімпійські ігри і вже є певний багаж та досвід. Я знаю, що на таких змаганнях нерідко бувають неочікувані результати. Потрапляють в призи та забирають медалі ті люди, від яких ніхто не очікував. Еліта теж візьме своє, але якщо брати результати усіх Олімпіад, то завжди були сюрпризи,

Не можна сказати, що я маю надію, це марні сподівання. Просто буду працювати та тренуватися. Я маю над чим працювати: в першу чергу це стрільба. Ми всі розуміємо, якщо буде хороша стрільба, все нормально з лижами та здоров‘ям, то завжди можна боротися за високі місця. За топ-6 можна боротися, а інколи і за подіум можна.".

Топ-5 найкращих результатів Прими в сезоні-2020/21

Особисті гонки

 • 1-е місце - гонка переслідування (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 6-е місце - спринт (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 6-е місце - індивідуальна гонка (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 8-е місце - гонка переслідування (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 9-е місце - індивідуальна гонка (чемпіонат світу в Поклюці).

Командні гонки

 • 3-е місце - змішана естафета (чемпіонат Європи в Душниках-Здруй);
 • 4-е місце - змішана естафета (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 4-е місце - одиночний мікст (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 5-е місце - чоловіча естафета (чемпіонат світу в Поклюці);
 • 5-е місце - змішана естафета (Кубок світу в Нове-Место).

Що відомо

 • Крім Артема Прими, до чоловічої команди "А" потрапили ще шість біатлоністів - Дмитро Підручний, Богдан Цимбал, Антон Дудченко, Артем Тищенко, Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко. Також працюватиме із командою Сергій Семенов.
 • Перший збір чоловіча збірна України розпочне 29 травня.
 • Юрай Санітра повідомив, що збірна України пропустить один або два етапи Кубка світу перед Олімпіадою в Пекіні.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу