Похорон принца Філіпа подивилися 13 мільйонів британців

Похорон принца Філіпа подивилися 13 мільйонів британців

Похорон принца Філіпа подивилися 13 мільйонів британців
AP

Церемонію поховання чоловіка королеви Великої Британії Єлизавети II герцога Единбурзького Філіпа подивилися понад 13 мільйонів британських глядачів.

Як пише BBC, за похоронами принца Філіпа в прямому ефірі спостерігали 13,6 мільйонів жителів Британії. Так, 11 мільйонів британців стежили за заходом по BBC, 2,1 мільйона глядачів — по телеканалу ITV, а 450 тисяч жителів Сполученого Королівства — по телеканалу Sky News.

Для порівняння, у в 1997 році похорони принцеси Діани дивилися рекордні 31 мільйон людей, у 2002 році за похороном королеви-матері Єлизавети Боуз-Лайон (яка відбулася у вівторок, а не в суботу) спостерігали понад 10 мільйонів телеглядачів. Водночас весілля Меган Маркл та принца Гаррі у 2018 році зібрало біля екранів 13,1 мільйон британців, що майже сходиться з кількістю людей, які подивилися похорон принца Філіпа.

На сайті королівської родини представників громадськості просили зробити пожертвування на благодійність замість того, щоб залишати квіти. Онлайн-книга співчуттів також доступна для людей. Період національного трауру завершився у день похорону, але королівська родина продовжить його дотримуватися ще протягом тижня: члени відвідуватимуть заходи у чорних траурних пов'язках, де це доречно.

Читайте також: Офіцер Королівського флоту, дипломат та жартівник. Головне про принца Філіпа

Що відомо

  • Принц Філіп помер 9 квітня, не доживши два місяці до 100-річчя.
  • 10 квітня у Великій Британії гарматними залпами вшанували пам'ять принца Філіпа.
  • У центрі Лондона планується встановити пам'ятник покійному принцу Філіпу, чоловіку королеви Великої Британії Єлизавети II.
  • Похорон чоловіка британської королеви Єлизавети II Філіпа не був державним, а громадськість проситили не приходити на поховання.
  • Королева Великої Британії Єлизавета II виконала своє перше особисте королівське зобов'язання після того, як 9 квітня помер її чоловік, герцог Единбурзький.
  • У лютому 99-річного принца Філіппа шпиталізували до лікарні короля Едуарда VII через погане самопочуття. Точна причина його шпиталізації не розголошувалася, але в Букінгемському палаці тоді заявили, що це не пов'язано з коронавірусом. На початку березня його перевели до іншої лікарні для спеціалізованого лікування серцевого захворювання, де успішно провели операцію на серці. 16 березня принца Філіппа виписали з лікарні в центрі Лондона.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок