Єлизавета II провела перший офіційний захід після смерті принца Філіпа

Єлизавета II провела перший офіційний захід після смерті принца Філіпа

Єлизавета II провела перший офіційний захід після смерті принца Філіпа
AP

Королева Великої Британії Єлизавета II виконала своє перше особисте королівське зобов'язання після того, як 9 квітня помер її чоловік, герцог Единбурзький.

Як пише BBC, королева влаштувала церемонію, на якій граф Вільям Піл офіційно відмовився від посади лорда. Піл організовував королівські заходи й пішов на пенсію. Під час приватного заходу, проведеного у Віндзорському замку, королева прийняла жезл свого колишнього помічника і службові відзнаки.

Нині королівська родина проходить двотижневий траур, але королівський представник сказав, що члени родини продовжать "брати на себе зобов'язання, що відповідають обставинам".

Граф Піл оголосив, що піде у відставку з посади лорда Чемберлена у 2020 році. Його замінить Ендрю Паркер, колишній голова МІ5MI5 або Військова розвідка, Секція №5 — державне відомство британської контррозвідки., який вступить на посаду через понад тиждень після смерті принца Філіпа.

Читайте також: Офіцер Королівського флоту, дипломат та жартівник. Головне про принца Філіпа

Церемонія була зафіксована у щоденному списку заходів, на яких була присутня королева і її родина.

"Сьогодні граф Піл мав аудієнцію у королеви, вручив свій жезл і відзнаку посади лорда Чемберлена і знак канцлера Королівського Вікторіанського ордена і пішов після того, як відмовився від свого призначення лордом Чемберлена, коли Її Величність наділила його Королівським Вікторіанським ланцюгом", — йшлося у повідомленні.

Граф Піл керував й організацією похорону герцога Единбурзького, відомою як операція "Міст Форт". Він понад 14 років займався організацією королівських заходів і графіку королівської родини.

Що відомо

  • Похорон чоловіка королеви Великої Британії Єлизавети II герцога Единбурзького принца Філіпа відбудеться 17 квітня.
  • Принц Філіп помер 9 квітня, не доживши два місяці до 100-річчя.
  • 10 квітня у Великій Британії гарматними залпами вшанувати пам'ять принца Філіпа.
  • У лютому 99-річного принца Філіппа шпиталізували до лікарні короля Едуарда VII через погане самопочуття. Точна причина його шпиталізації не розголошувалася, але в Букінгемському палаці тоді заявили, що це не пов'язано з коронавірусом.
  • На початку березня його перевели до іншої лікарні для спеціалізованого лікування серцевого захворювання, де успішно провели операцію на серці.
  • 16 березня принца Філіппа виписали з лікарні в центрі Лондона.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок