У Львові встановили дорожній знак, що вказує за скільки кілометрів триває війна

У Львові встановили дорожній знак, що вказує за скільки кілометрів триває війна

У Львові встановили дорожній знак, що вказує за скільки кілометрів триває війна
Суспільне Львів

У львівському Парку культури встановили дорожній знак, що символізує бої за Дебальцеве та Світлодарську дугу. Він вказує за скільки кілометрів від Львова триває війна. Також у парку презентували книгу про Василя Сліпака, який загинув біля Дебальцевого.

У львівському парку встановили знак, що вказує за скільки кілометрів триває війна
У львівському парку встановили знак, що вказує за скільки кілометрів триває війна. Суспільне Львів

Знак розмістили поблизу копій в мініатюрі Донецького аеропорту та збитого літака над Луганськом у парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.

"Ми вирішили не відтворювати повністю знак, який стоїть, він дуже відомий, прострілений, страшний знак, біля якого всі фотографувалися, хто десь був в тих околицях. Але ми зробили трохи по-іншому, ми вказали відстань від вулиці Болгарської 4, Парку культури, де всі збираються, до тих місць гарячих точок, які боронять наші хлопці та дівчата", - каже авторка проєкту Ірина Вовк.

На захід прийшли вдови бійців, які загинули біля Дебальцевого та друзі Василя Сліпака.

18 лютого 2015-го після оборони Дебальцевського плацдарму українські військові залишили місце боїв із проросійськими бойовиками. За даними Міноборони, у період з 15 січня до 18 лютого 2015 року у боях у районі Дебальцевого загинули 110 бійців, 270 отримали поранення, 18 зникли безвісти, семеро потрапили у полон.

Що відомо

  • Василь Співак (1974-2016) – всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник Революції гідности та бойових дій на сході України. Позивний "Міф". Влітку 2016 року Василь втретє поїхав на Донбас, де загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордена "За мужність" 1 ступені, Герой України, кавалер ордена "Золота зірка" та інших відзнак.
  • В червні 2020 року у Львові на вулиці Дорошенка, 9 відкрили мурал, присвячений Василю Сліпаку. Мурал із зображенням Василя Сліпака – це третій із шести муралів, що мають з’явитися на багатоповерхівках Львова у межах проєкту “Генії мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей”.
  • Також у Львівській філармонії відбулися два онлайн-концерти, присвячені пам’яті Василя Сліпака.

На початок