Голови РДА новостворених районів Полтавщини: хто вони та що у деклараціях

Голови РДА новостворених районів Полтавщини: хто вони та що у деклараціях

Голови РДА новостворених районів Полтавщини: хто вони та що у деклараціях
Суспільне Полтава

На Полтавщині замість 25 районів утворили чотири. Це у рамках адміністративної реформи, яка охопила усю Україну. Відтак, районних державних адміністрацій в області залишилося теж чотири. Вони розміщені у Полтаві, Лубнах, Миргороді та Кременчуці. Що у деклараціях їхніх голів – у матеріалі Суспільного.

17 липня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер на Полтавщині їх чотири: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський та Лубенський. До цього було 25.

Новостворені райони Полтавщини
Новостворені райони Полтавщини. www.decentralization.gov.ua

Райдержадміністрації залишилися лише в укрупнених районах, а, відтак, і голів РДА на Полтавщині – четверо.

Полтавський район − голова РДА Дмитро Романов

Працює головою Полтавської районної державної адміністрації з травня 2020 року. 3 лютого у межах реорганізації РДА президент спочатку звільнив, а потім призначив Романова головою вже оновленої структури.

Дмитро Романов
Дмитро Романов. зі сторінки у Фейсбуці

Дмитро Романов народився 25 квітня 1980 року у Харкові. Вищу освіту здобув у місцевому інституті військово-повітряних сил імені І. Кожедуба (радіоелектронні комплекси, системи та засоби озброєння і військової техніки). А 2006 року закінчив Полтавський університет споживчої кооперації України.

Працював менеджером і заступником начальника кредитно-депозитного відділу Полтавської філії «Правекс-банк». Був директором приватного підприємства «Мірус Компані» та ТОВ «Компанія «Стар Лайн»». Із 2011 року – генеральний директор ПАТ «Полтава-Авто», за три роки – керівник ТОВ «САН МОТОРС» (м. Полтава).

Згідно з електронною декларацією, Дмитро Романов володіє земельною ділянкою та житловим будинком у Черкаській області. У спільній власності із Тетяною Романовою – квартира у Харкові. А його дружина, Світлана Романова, володіє квартирою у Полтаві.

Голова Полтавської РДА є власником автомобіля «BMW 523I».

Доходи:

 • 10 320 гривень допомоги при народженні дитини та за доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 • 48 376 гривень зарплати у ТОВ «Сан Моторс»;
 • 2 мільйони 735 тисяч 70 гривень від зайняття підприємницькою діяльністю;
 • 161 003 гривні зарплати у Полтавській районній державній адміністрації.

Готівкою Дмитро Романов має 950 тисяч гривень, 28 тисяч євро та 50 тисяч доларів США. Його дружина – 38 тисяч євро, 18 тисяч доларів США та 450 тисяч гривень.

Кременчуцький район − голова РДА Олег Лєднік

23 березня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про призначення Олега Лєдніка головою Кременчуцької районної державної адміністрації.

Олег Лєднік
Олег Лєднік. Полтавська обласна державна адміністрація

Посадовець народився 21 квітня 1974 року у селі Великі Кринки Глобинського району. 1999 року закінчив Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка, 2003-го – Дніпропетровський університет економіки та права.

Працював майстром з будівництва Глобинського райагробуду. Потім – у Кременчуцькій об`єднаній державній податковій інспекції та в органах Державної податкової служби

2013-2015 роках був першим заступником начальника Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області. У 2015-2018 роках працював першим заступником начальника Головного управління ДФС у Полтавській області, у 2018-2020 – таку ж посаду посів у Закарпатській області.

Згідно з електронною декларацією, яку Олег Лєднік подавав як кандидат на посаду голови Кременчуцької РДА, він володіє земельною ділянкою у Кременчуцькому районі. Його дружина Оксана Лєднік є власницею двох будинків, трьох земельних ділянок та гаража у Кременчуцькому районі й земельної ділянки у Глобинському.

Голова Кременчуцької РДА задекларував вісім транспортних засобів: автомобіль «Mitsubishi L200», водний засіб «RXP-260», гумовий човен «Фортуна», човен «Прогрес», квадроцикл «Kawasaki KVF750» та три причепи.

Доходи:

 • 123 248 гривень пенсії;
 • 650 740 гривень Оксани Лєднік від зайняття підприємницькою діяльністю;
 • 162 416 гривень зарплати у Головному управлінні ДФС у Закарпатській області.

Готівкою Олег Лєднік має 12 тисяч євро. Дружина – 50 тисяч доларів США готівки та 1 мільйон 200 тисяч гривень грошей на рахунках у банку.

Миргородський район − голова РДА Віктор Іваненко

7 квітня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про призначення Віктора Іваненка головою Миргородської районної державної адміністрації.

Віктор Іваненко
Віктор Іваненко. зі сторінки у Фейсбуці

Віктор Іваненко народився 14 січня 1983 року в Шишаках. Закінчив Харківську національну академію міського господарства, Полтавський юридичний інститут та Національну академію держуправління при Президентові України.

Працював експертом із продажу та директором салону-магазину мобільного зв’язку в Харкові, начальником служби економічної безпеки та заступником генерального директора СТОВ «Воскобійники». Із квітня 2016 року до січня 2020 року був головою Шишацької РДА. З грудня минулого року до призначення головою Миргородської РДА був секретарем Шишацької селищної ради.

Згідно з електронною декларацією, посадовець володіє земельною ділянкою Шишацькому районі. У спільній власності Віктора та Олени Іваненків перебуває офіс у Шишаках. Разом з дружиною Юлією Іваненко володіє квартирою у цьому селищі.

Новопризначений голова Миргородської РДА володіє двома автомобілями: «Hyundai i30» та «Toyota Camry».

Доходи:

 • 8 600 гривень допомоги при народженні дитини;
 • 80 181 гривня допомоги по безробіттю;
 • 31 500 гривень дивідендів;
 • 14 463 гривні зарплати Юлії Іваненко;
 • 26 594 гривень зарплати Віктора Іваненка у Шишацькій РДА;
 • 37 945 гривень зарплати у Шишацькій селищній раді;
 • 14 505 гривень доходу від надання майна в оренду.

Лубенський район – голова РДА Сергій Сіряченко

Сергія Сіряченка президент призначив на посаду 11 березня 2021 року.

Сергій Сіряченко
Сергій Сіряченко. Полтавська обласна державна адміністрація

Посадовець народився 25 липня 1975 року у Лубнах. Закінчив Харківський державний-технічний університет сільського господарства та Харківський регіональний інститут держуправління. З серпня 2020 року виконував обов'язки голови Лубенської РДА.

Згідно з електронною декларацією, Сергій Сіряченко є власником житлового будинку та двох земельних ділянок у Лубнах. Його дружина володіє квартирою у місті та двома земельними ділянками у районі.

У власності голови Лубенської РДА – автомобіль «Renault Duster» та мотоцикл «Yamaha Jog», дружини Алли Сіряченко – машини «Skoda A5» та «Skoda Kodiaq».

Доходи:

 • 245 445 гривень зарплати;
 • 63 166 гривень зарплати Алли Сіряченко;
 • 10 938 гривень доходу дружини від надання майна в оренду;
 • 331 775 гривень доходу Алли Сіряченко від відчуження рухомого майна;
 • 3 600 гривень доходу посадовця від депозитного рахунку.

Читайте також: Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори

На початок