Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори

Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори

Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори
zik.ua

У жовтні на Полтавщині відбулися місцеві вибори. Обирали депутатів рад різних рівнів та очільників громад. Найпроблемнішою виявилася Полтавська: тут в останню чергу оголосили, хто очолить громаду та проходить до міськради.

25 жовтня на Полтавщині відбулися місцеві вибори. Тоді обирали міського та сільського голів, депутатів до обласної ради, а також міських, районних у місті, селищних та сільських. Усього в регіоні працювало більше тисячі дільниць. Активність виборців склала майже 40 відсотків.

За майже два тижні оголосили результати голосування за депутатів до обласної ради. До неї увійшло 7 політичних партій, а це 84 обранці.

Склад обласної ради 8-го скликання
Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори. Суспільне Полтава

За майже місяць депутати вже зібралися на першу сесію. Головою обласної ради обрали Олександра Біленького, який керував і минулим скликанням. А наприкінці грудня ноовобрані ухвалила бюджет на наступний рік.

Щодо голів громад, то найостаннішою оголошують результати у Полтавській. Бо жоден кандидат не набрав під час місцевих виборів понад половини голосів виборців. Тому 22 листопада жителі громади обирали під час повторного голосування між Олександром Мамаєм та Сергієм Іващенком.

Результати першого туру голосування
Результати першого туру голосування. Суспільне Полтава

Тоді активність виборців склала 25 відсотків. Наступного дня кандидат Іващенко визнав свою поразку. Та оголосити офіційні результати виборів Полтавського міського голови змогли лише за п'ять днів – переміг представник від партії «За майбутнє» Олександр Мамай.

Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори
Підсумки року: як на Полтавщині відбулися місцеві вибори. Суспільне Полтава

Майже 2 місяці не могли оголосити й остаточні результати голосування за депутатів до Полтавської міської ради. Це тому, що тривали судові засідання. Позови стосувалися, зокрема, перерахунку бюлетенів та скасування результатів виборів депутатів, які оголосили ще на початку листопада.

Та остаточний список оголошують 23 грудня. Відтак до Полтавської міської ради увійшли сім політсил, а це – 42 представники.

Остаточний список політсил, які увійшли до міської ради
Остаточний список політсил, які увійшли до міської ради. Суспільне Полтава

"Після публікації на наступну добу депутати приносять нам заяви на реєстрацію. Протягом п’яти днів у нас термін для того, щоб зареєструвати депутатів, які приноситимуть заяви. І коли у нас буде 28 заяв, тобто 28 постанов, ми будемо скликати першу сесію", − зазначила голова Полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

На першу сесію новообрані депутати та голова зібралися наприкінці грудня. Тоді обранці отримали тимчасові посвідчення, а новий очільник громади склав присягу. Затвердити бюджет на наступний рік депутати нового скликання не встигли. Планують це зробити у січні 2021.

На початок