У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія Оствиці

У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія Оствиці

У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія Оствиці Суспільне Рівне

У четвер, 15 квітня, розпочався прийом проєктів Громадського бюджету Рівного, які мають реалізувати у 2022-му році. Через карантин подати їх можна, як і торік, лише в електронному вигляді. Місто традиційно виділяє на реалізацію ідей жителів 10 мільйонів гривень.

Рівнянин Юрій Ойцюсь у 2019-му році розробив і подав проєкт створення на Басовому Куті парку історичної реконструкції "Городище "Оствиця".

У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія ОствиціСуспільне Рівне

"У нас з'явилася ідея створити простір просто неба, парк історичної реконструкції. Ми шукали, звідки знайти певні кошти, щоб це могло стартанути. Громадський бюджет це дозволив", – каже Юрій Ойцюсь.

Проєкт вартістю у майже мільйон гривень переміг у голосуванні і зараз завершується його реалізація.

У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія ОствиціСуспільне Рівне

"Проєкт реалізований на відсотків вісімдесят. Основне реалізоване, ми задоволені, важко було, але ми це зробили. У чому причина затримки – по-перше, кошти прийшли в кінці року, це у нас в місті не відпрацьоване. Сподіваюся, з часом воно буде відпрацьоване", – коментує Юрій Ойцюсь.

Як і торік, подавати заявки можна лише в електронному вигляді. Без змін також залишається розмір бюджету: для так званих "малих" проєктів ця сума становить до 250 тисяч, для "великих" – до мільйона гривень. Проєкти, які подають навчальні заклади, виокремили в окрему категорію, – "освітянську". Для неї передбачили мільйон гривень.

У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія ОствиціСуспільне Рівне

"Дуже багато ініціатив було в тому контексті, що школи, як правило, групувалися і давали свої заявки і вигравали, саме свої спортивні, шкільні об'єкти. А коли ми говоримо Громадський бюджет, то б хотілося, що ті проєкти, які подаються, щоб вони справді були ініційовані в межах громади, для громади, тобто для ширшого застосування", – коментує міський голова Рівного Олександр Третяк.

Приймати проєкти закінчать 29 травня. Після чого рівняни своїми голосами визначать учасників фінального відбору.

"Усе впирається в людей. Багато людей не знає, хоч їм вже доносили і по ТБ, і в інтернеті, багато людей про це не знає, голосувати людям ліньки. Люди не цікавляться, пускають все на самотік, що хтось там щось зробить, а вони займаються своїми справами", – каже Юрій Ойцюсь.

У Рівному стартував прийом проєктів Громадського бюджету. Історія ОствиціСуспільне Рівне

"Для того, щоб отримати голоси на цей проєкт, що ми тільки не робили: біля "Злати плази" вивозили намети, розповідали, людей за руку брали, казали: "Проголосуйте", розповідали як це зробити. Загалом це тяжко зробити", – додає автор проєкту "Городище "Оствиця".

У перший день станом на 17-ту годину було подано два проєкти на Громадський бюджет. Вони перебувають на модерації, після чого з'явиться більш детальна інформація про ці ініціативи.

Що відомо

  • Суспільне писало, як подати проєкт для участі у Громадському бюджеті на 2022-й рік.
  • У 2020-му році, за результатами голосування, перемогли 19 проєктів, на реалізацію яких в бюджеті міста планували закласти 10 мільйонів гривень. Торік кількість освітніх проєктів, які б змогли отримати перемогу, обмежили.
  • У лютому 2020 року на містобудівній раді Рівного прийняли концепцію парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". У парку передбачили майстерню давніх човнів, будинки теслі, коваля і гончара, ристалище, тир та восьмиметрову сцену у вигляді пенька.
  • У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року.
  • У червні 2020 року члени клубу реконструювали піч ХІ-ХІІ століть. Вона стала експонатом майбутнього музею просто неба.
  • У липні 2020 року відбувся перший рівненський Фестиваль прадавніх човнів. Через карантинні обмеження вхід на дійство був відкритий лише учасникам. Фестиваль наживо транслювало рівненське Суспільне.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди