Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси

Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси

Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси
Суспільне Карпати

13-го квітня Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові не задовольнив апеляції ОВК округу № 87 щодо визнання недійсними виборів на дільниці у Монастирчанах. Про це повідомив адвокат кандидата у нардепи Олександра Шевченка Андрій Сторожук.

За його словами, тепер окружна виборча комісія повинна зробити перерахунок голосів, пише Суспільне Карпати.

Що відомо: Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував постанови ОВК про визнання недійсними вибори на 5 дільницях за позовом Олександра Шевченка.

Як зазначив адвокат, після цього рішення окружна виборча комісія перерахує голоси на п’яти дільницях – у Монастирчанах, Яремчі, Маняві, Микуличині та Парищі.

Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси
Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси. Суспільне Карпати

"По цих протоколах на п’яти дільницях вони відобразили нулі, просто не врахували жодного голосу. А зараз є рішення судів, що визнання недійсним голосування на цих дільницях є незаконним. Відповідно, їм треба врахувати усі голоси, які там були, а отже, вони повинні перерахувати голоси на цих дільницях, — заявив Андрій Сторожук. — Яким чином вони це робитимуть, ми побачимо завтра. Пакети з документацією були відкриті. Як вони зберігалися весь цей час, і хто їх охороняв — ніхто не знає. Може звідти пропали ще якісь виборчі документи".

Старша радниця з правових питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба розповідає, що проблеми із підрахунком голосів можуть виникнути і з дільницею у Микуличині.

Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси
Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси. Facebook/Ольга Коцюруба

"По цій дільниці було встановлено, що рішення про перерахунок, яке визначило ОВК, протиправне і скасоване судом. На думку Центральної виборчої комісії, в даному випадку ОВК мала би врахувати дані, які були привезені з дільниці. А там, нагадаємо, була розбіжність у бюлетенях — біля 200 бюлетенів при перерахунку не виявилося", — розповіла Ольга Коцюруба.

До слова, 12-го квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів. Протокол потрібно передати Центральній виборчій комісії до 17-тої години 15-го квітня. За словами голови ОВК Андрія Лозинського, комісія збереться на засідання 14-го квітня.

"По всіх судових рішеннях ми маємо прийняти протокол уточнений. Нас зобов’язала Центральна виборча комісія на основі рішень суду. Ми врахуємо усі результати, які є. Нас зобов’язали зробити ще раз перерахунок. Ми зробимо ще раз перерахунок", — сказав Андрій Лозинський

Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси
Довибори в Раду на Франківщині: на п’яти дільницях перерахують голоси. Суспільне Карпати

Нагадаємо, 1 квітня ОВК завершила приймати протоколи виборів від дільниць, проте 20 із них відправили на перерахунок. На п’яти дільницях вибори визнали недійсними, а на шістьох – виявили нестачу бюлетенів за Олександра Шевченка. 4-го квітня ОВК підписала протокол про встановлення підсумків голосування, за яким найбільше голосів на округу набрав кандидат від партії "Слуга Народу" Василь Вірастюк, на другому місці – Олександр Шевченко, який балотувався від партії "За майбутнє". Кандидат від "Свободи" Руслан Кошулинський – на третьому місці.

Що відомо

  • 6-го квітня депутати Івано-Франківської обласної ради скликали позачергову сесію. Під час засідання ухвалили звернення до центральної влади щодо визнаня виборів народного депутата в округу № 87 недійсними, а також закликали провести розслідування фактів порушення виборчого процесу, дати належну правову оцінку спецпідрозділам СБУ, забезпечити розслідування незаконного проникнення в приміщення ОВК та притягнути до відповідальності осіб, які викрали виборчу документацію.
  • Станом на 9 квітня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував постанови ОВК про визнання недійсним голосування на 5-ти дільницях — у Маняві, Яремчі, Микуличині, Парищі та Манастирчанах.
  • У ніч на 12 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов кандидата у народні депутати Олександра Шевченка до окружної виборчої комісії у Надвірній.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок