Землю забруднюють мільярди тонн мікропластику — вчені

Землю забруднюють мільярди тонн мікропластику — вчені

Землю забруднюють мільярди тонн мікропластику — вчені
. AP

Забруднення мікропластиком планети сягнуло рівня, який призвів до формування кругообігу пластику, подібного до інших природних циклів.

Про це повідомляє The Guardian.

Подібного висновку дійшла міжнародна група дослідників з університету Корнелл в США. Вчені з'ясували, що мільярди тонн мікропластику наразі присутні у атмосфері Землі, океанах та грунтах. Як наслідок, сформувався цикл кругообігу пластику, який подібний до циклів кругообігу води, вуглецю та азоту.

Вчені дослідили понад 300 зразків забрудненого мікропластиком повітря, зібрані на заході США, та дійшли висновку, що більшість пластику у повітрі не були наслідком викидів з людських поселень, а були принесені рухом вітрів та води. Дослідники підрахували, що 85% часток мікропластику походять з атмосфери, 10% – з води та ще 5% – з грунтів.

Чи не найсерйознішим наслідком даного циклу кругообігу пластику стає забруднення всієї планети мікропластиком. За словами вчених, це призводить до того, що люди в буквальному сенсі "їдять, п'ють та дихають" пластиком, і становить значні ризики для здоров'я людей та тварин по всьому світу.

Втім, наразі, за словами дослідників, "пластикізація" планети ще не сягнула критичного рівня і процес можна обернути. Серед головних способів, які називають вчені – оптимізувати переробку пластику та очистити від викидів світові океани.

Що відомо

  • Заможним країнам заборонять експортувати частину пластику до бідніших з 2021 року.
  • Пластик передається від комах до птахів через харчовий ланцюг — дослідження.
  • Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу - Евересту.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів - США та Велика Британія - поки що не долучилися до роботи.

Читайте також

Альтернативна енергетика і менше пластику. Експертка пояснила, як українці можуть допомогти планеті

Природні катаклізми у 2020 році завдали світу збитків у майже 100 мільярдів доларів — вчені

На початок