"Відновимо присутність України у навколоземному просторі". У Дніпрі розробляють супутник "Січ-2-30"

"Відновимо присутність України у навколоземному просторі". У Дніпрі розробляють супутник "Січ-2-30"

"Відновимо присутність України у навколоземному просторі". У Дніпрі розробляють супутник "Січ-2-30"
Суспільне Дніпро

Державне конструкторське бюро «Південне» в Дніпрі завершує розробку супутника "Січ-2-30". Про це Суспільному повідомив головний конструктор космічних апаратів, комплексів та систем КБ "Південне" Костянтин Білоусов.

За його словам, завдяки новому супутнику можна буде отримувати цифрові зображення поверхні Землі та проводити моніторинг параметрів магнітосфери планети. Це перший за останні 10 років вітчизняний апарат, який Україна запустить у космос.

Зараз країна користується послугами закордонних компаній.

«Відновимо присутність України у навколоземному просторі». У Дніпрі завершують розробку супутника «Січ-2-30»
Розробка «Січ-2-30». Суспільне Дніпро

Супутник «Січ-2-30» має роздільну здатність 8 метрів, каже Костянтин Білоусов.

«Це оглядовий супутник. Перш за все, інформація має бути використана у різних галузях господарства, це і землекористування, моніторинг надзвичайних ситуацій. Деякі питання безпеки також можуть вирішуватися за допомогою цього супутника. Крім того, він має дуже важливу місію - перезавантаження нашої можливості запускати та експлуатувати супутники дистанційного зондування землі», – сказав конструктор.

Після анексії Криму Україна втратила значний обсяг наземного сегмента, який був на території півострова, розповідає Костянтин Білоусов. Його використовували для керування та експлуатації космічних засобів. Цьогоріч закінчують роботи над новим наземним сегментом, з нього і керуватимуть супутником «Січ-2-30».

«Відновимо присутність України у навколоземному просторі». У Дніпрі завершують розробку супутника «Січ-2-30»
В цеху КБ "Південне", Дніпро, 12 квітня 2021 року. Суспільне Дніпро

«Після запуску цього першого супутника ми відновлюємо присутність України у навколоземному просторі як космічної держави. На базі цього супутника ми розгортатимемо більш сучасні супутники, для створення яких ми маємо необхідну кваліфікацію», сказав фахівець.

Орбітальний сегмент супутника «Січ-2-30» готовий на 90%, наземний – на 50%. Запустити його планують наприкінці цього року.

У лютому 2021 року стало відомо, що Україна проводить перемовини з компанією американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX щодо запуску власного супутника "Січ 2-30" у грудні 2021 року.

Що відомо

  • Усього за 67 років роботи КБ «Південне» розробило 13 бойових ракетних комплексів стратегічного призначення, 9 типів космічних ракет-носіїв, 50 типів ракетних двигунів і рушійних установок та понад 400 супутників.
  • Зараз також у КБ «Південне» працюють над власною концепцією створення «Місячної науково-промислової бази» та лінійкою ракет-носіїв сімейства «Маяк» – для запуску космічних апаратів і «Циклон» – для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти.
  • Раніше віцепрем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що постанова відкриє шлях для виведення космічного апарата на орбіту вже до кінця 2021 року.
  • Президент Володимир Зеленський поставив перед Мінстратегпромом завдання вивести на навколоземну орбіту космічний апарат дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) "Січ 2-30 (2-1)" до кінця цього року.
  • Розробку супутника “Січ 2-30 (2-1)” було розпочато у 2013 році і він мав бути запущений у 2017 році, однак, він продовжує знаходитись на території ДКБ "Південне". Питання реалізації проєкт із запуску українського супутника “Січ 2-1” (пізніше перейменованого на “Січ 2-30”) було ініційоване під час виїзного засідання Комітету до Дніпра, яке відбулося 12 березня 2020 року.
  • Супутник «Січ-2-1» розроблений фахівцями Конструкторського бюро «Південне» у рамках загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України і призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі. Супутник «Січ-2-1» є модифікацією супутника «Січ-2», запущеного у 2011 році.
  • За даними КБ, загальна вага супутника становить 170 кілограмів та 40 кілограмів корисного навантаження.
  • Україна вже мала на орбіті свої космічні апарати: супутники оптичного ДЗЗ "Січ-1", "Січ-2" та радіолокаційного ДЗЗ "Океан-О". Ці космічні апарати виводилися в космос в період з 1995-го до 2011 року.

Читайте також

  • Україна хоче запустити власний супутник разом із компанією Ілона Маска. Чи реальною є ідея
  • Уряд ухвалив постанову щодо створення українського супутника "Січ-2-1"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок