Румунія продовжила локдаун ще на місяць

Румунія продовжила локдаун ще на місяць

Румунія продовжила локдаун ще на місяць
. Romania Insider

Уряд Румунії продовжив режим локдауну у зв’язку з пандемією коронавірусу ще на 30 днів, починаючи з 13 квітня. Водночас на Великдень в країні планують пом'якшити деякі обмеження.

Про це йдеться в рішенні, опублікованому на сайті румунського уряду, передає Romania Insider.

Як зазначається, режим підвищеної готовності в Румунії діє з 9 листопада 2020 року. Планувалося, що він завершиться 13 квітня. Однак у зв’язку з тим, що станом на 10 квітня загальна кількість підтверджених випадків COVID-19 в країні перевищила 1 мільйон, локдаун вирішили продовжити, а низку обмежень переглянути.

Як і раніше, в країні будуть заборонені масові заходи, а спортивні змагання проходитимуть без глядачів. Роботу музеїв, бібліотек та кінотеатри в конкретному населеному пункті буде визначати місцева влада, виходячи з кількості хворих. Також громадянам країни заборонено виходити з дому без захисної маски та збиратися в зонах відпочинку компаніями з більш ніж шести людей, а комендантська година діятиме з 22:00 до 5 ранку. Якщо ж у населеному пункті буде зареєстровано понад 4 випадків зараження на 1000 жителів 14 днів поспіль, то там вихід з дому заборонять після 20:00 в п'ятницю і вихідні дні.

Водночас уряд вирішив пом'якшити деякі обмеження стосовно пересування у період святкування Великодня за Юліанським календарем (2 травня — ред.). Зокрема, 1-2 травня румунам дозволять виходити на вулицю у проміжку між 20:00 вечора та 5 ранку для участі у богослужіннях.

Що відомо

  • У жовтні 2020 року Румунія запровадила обов’язковий двотижневий карантин для мандрівників, які приїжджають з країн з високим рівнем зараження, зокрема і з України.
  • В Угорщині вирішили на місяць відкласти відкриття шкіл через поширення коронавірусу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок