Володимир Бринзак - про виступи збірної України у сезоні 2020/21 та майбутнє жіночої команди

Володимир Бринзак - про виступи збірної України у сезоні 2020/21 та майбутнє жіночої команди

Ексклюзивно
Володимир Бринзак - про виступи збірної України у сезоні 2020/21 та майбутнє жіночої команди Facebook Володимир Бринзак

Ексклюзивний коментар президента федерації біатлону України.

Збірна України закінчила біатлонний сезон на рівні Кубка світу двома мас-стартами в Естерсунді. В обох гонках українські біатлоністи забезпечити собі місце в топ-10 не змогли - Юлія Джима була близькою до подіуму після двох вогневих рубежів, але 5 кіл штрафу на "стійках" відкинули її на 12-е місце. Дмитро Підручний із 4 хибами фінішував 27-м.

У Кубку націй жіноча та чоловічі команди України фінішували на сьомому та восьмому місцях відповідно і зберегли квоти по 5 біатлоністів на наступний сезон.

Читайте також: Кубок світу з біатлону: хто став переможцем сезону та кому дісталися Глобуси у кожній дисципліні

Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак в ефірі студії "Біатлон" на Суспільному оцінив виступ національної команди у сезоні-2020/21. Бринзак відзначив результати збірної України на чемпіонатах Європи та світу і визнав, що через об'єктивні обставини команди не змогли перебувати впродовж всього сезону на одному рівні.

 • Про підсумки біатлонного сезону

"Головне завдання - виступи на чемпіонаті Європи та чемпіонаті світу. Із цим завданням ми впоралися. Звичайно, могли себе більше реалізувати на чемпіонаті світу і Підручний, і Джима, вважаю, що вони психологічно не підвели себе до виступів на турнірі. А так ми впоралися, тому що підготовка була зовсім експериментальна, не така, як завжди робили. Дуже сподобалося, що тренери змогли підвести команду до найкращого функціонального стану на чемпіонаті світу".

"Звичайно, весь сезон ми не можемо бути в одній формі, тому що відстаємо від наших суперників і по фармакологічній підтримці, і по відновлювальним засобам. Ми не знаємо, що відбувається із цією астмою, із терапевтичними довідками. Тому що бігти весь сезон на такому рівні - треба мати спеціальне харчування чи дуже добре відновлення, спортивну медицину і науку на дуже високому рівні. В цьому ми, звичайно, відстаємо. Наше головне завдання - добре виступити на світі і Європі, з чим ми впоралися".

 • Про Санітру і роботу із однією командою

"Про це говорив ще місяць назад. Думав, що йому не захочеться тренувати жіночу команду, бо вони готуються хто де. Не впливати на стан підготовки Джими, Підгрушної, Меркушиної, а потім цю команду створювати і формувати на Олімпійських Іграх - можна втратити цей час, і чоловіки від цього не будуть так ефективно готуватися. Можливо, це і правильно, що він зосередиться і все-таки в чоловічій команді на Олімпіаді з'являться медалі. А із жіночою командою ми впораємося, знайдемо шлях, щоб підготувати її до Олімпіади".

Читайте також: У жіночій збірній України з біатлону - зміна тренера? Ось що кажуть Санітра та Бринзак
 • Хто буде тренувати жіночу команду

"Нового [тренера] точно не буде, тому що за рік до Олімпіади брати нового тренера, який не знає специфіку наших дівчат - дуже ризиковано. Тому ми можемо розглядати лише кандидатури тих тренерів, які вже працювали в нашій команді, знають наших дівчат, а вони - їх. Або ж готуватися з особистими тренерами по єдиному календарному плану. Будемо думати, поспілкуюся в Буковелі з дівчатами, їхню думку буду знати, і з тренерами поспілкуюся. Будемо приймати рішення".

 • Про чемпіонат України

"В Буковелі все в порядку, тим паче, ніхто не відволікає, там немає посторонніх людей. Наші служби працюють, заїзжають всі працівники, які будуть займатися підготовкою до чемпіонату. Але для нас найголовніше - не проведення чемпіонату, а зробити "закатку" для нашої команди. Дуже важливо після сезону різко не зупинятися, не їхати додому і не закидувати лижі. Треба кататися, треба хоча б ще два тижні робити "відкатку". І, звичайно, подивимося на наш найближчий резерв - стартуватимуть команди "А", "Б", найкращі серед юніорів".

Читайте також: Чемпіонат України з біатлону: хто з команди "А" стартуватиме в "Буковелі"
 • Про Сергія Семенова

"Він мені дзвонив, просив контакт клініки, в якій він вже був, коли ми його відправляли до Угорщини. Хоче побороти наслідки мононуклеозу, який повторно до нього прийшов недавно, і він не зміг його позбутися. Хоче пройти там реабілітацію, і потім ми будемо дивитися на його стан. Зробимо функціональне обстеження на 3 тижні, чи його функціональний стан дозволяє робити всю цю тренувальну програму. Потім будемо приймати рішення, час для цього в нас є".

Результати збірної України в топ-5 у сезоні-2020/21

Особисті гонки

 • 2-е місце. Юлія Джима (Кубок світу, Антгольц) - індивідуальна гонка;
 • 2-е місце. Юлія Джима (Кубок світу, Нове-Место) - спринт;
 • 5-е місце. Антон Дудченко (Кубок світу, Антгольц) - індивідуальна гонка;
 • 5-е місце. Юлія Джима (Кубок світу, Нове-Место) - спринт.

Командні гонки

 • 3-е місце. Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна (чемпіонат світу в Поклюці) - жіноча естафета;
 • 4-е місце. Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима, Олена Підгрушна (чемпіонат світу в Поклюці) - змішана естафета;
 • 4-е місце. Дар'я Блашко, Артем Прима (чемпіонат світу в Поклюці) - одиночний мікст;
 • 4-е місце. Дар'я Блашко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Підгрушна (Кубок світу, Нове-Место) - жіноча естафета;
 • 5-е місце. Дар'я Блашко, Валентина Семеренко, Віта Семеренко, Олена Підгрушна (Кубок світу, Контіолагті) - жіноча естафета;
 • 5-е місце. Богдан Цимбал, Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко (чемпіонат світу в Поклюці) - чоловіча естафета;
 • 5-е місце. Дар'я Блашко, Юлія Джима, Артем Прима, Дмитро Підручний (Кубок світу, Нове-Место) - змішана естафета.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт