Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що виник конфлікт у селищі Дніпровське на Херсонщині

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що виник конфлікт у селищі Дніпровське на Херсонщині

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що виник конфлікт у селищі Дніпровське на Херсонщині Суспільне Херсон

У селищі Дніпровське на Херсонщині - конфлікт. Люди вдруге проводять громадські збори, аби його розв'язати. Перші відбулися наприкінці березня. Тоді місцеві жителі висловили бажання вийти з Білозерської територіальної громади. Другого разу зібралися 3 квітня. Про вихід з ТГ ніхто вже не говорив, натомість йшлося про розпаювання земель.

Ще до 10-ї години 3 квітня жителі Дніпровської сільської ради почали збиратися на стадіоні біля місцевої школи. За словами правоохоронців прийшло близько півтори сотні людей, за словами організаторів – зареєструвалося понад триста.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Конфлікт у Білозерській ТГ триває не перший день, виник він, говорить Оксана Кобець, коли до статуту місцевої агрофірми депутати внесли зміни – раніше вона була комунальним підприємством Дніпровського. Тиждень тому люди оголосили рішення вийти з Білозерської ТГ та висловили недовіру депутатам. Головним питанням на зборах 3 квітня було розпаювання землі агрофірми між людьми.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

"Люди зібралися з приводу розпаювання землі. Оскільки у нас попередні директори радгоспу не згодні були розпаювати землю, уже дійшло до того, що терпець у людей урвався. Нам потрібно це зробити у найкоротші терміни. І ось громада, працівники збираються, щоб домогтися розпаювання землі. Зараз питання про вихід з ТГ не ставиться, вже пізно, потяг пішов, закону такого немає, був час коли пропонували об’єднатися з Кізомисом, та попередній директор не схотів. Ощипок, сьогоднішній директор, прийшов рік тому, теж міг це зробити – але не схотів. Тепер з ТГ нас ніхто не випустить", - розповіла пенсіонерка агрофірми Оксана Кобець.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Люди проробили у радгоспі 30-40 років, а у них немає нічого, - розповідає представниця громади Марина Унятицька. Жителі Дніпровського не розуміють, чому не можна провести розпаювання, як це зробили в інших громадах.

"Проблема у нас в приватизації й розпаюванні землі, тому що громада досі не отримала свої паї. І у нас в Херсонській області, може я і помиляюся, є дві агрофірми, де не розпайована земля. Це - Копані, ну там дослідне господарство, і наш. І це - проблема громади. І громада вимушена просто зібратися, це - вже крик душі. Ми хочемо поставити крапку на цьому і звернуться. Вже ми оберемо все в рамках правового поля, і ми все оберемо і земельну комісію, ми це все готуємо на місці й далі будемо передавати у Білозерську сільську раду", - розповіла Марина Унятицька.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Стосовно зборів з приводу виходу з Білозерської ТГ, жінка говорить наступне.

" Це провели ті, збори ви можете подивитись на відео. Навіть ТГ не давала їм дозвіл. Вони самі ці збори провели. Цим, на мою думку, нехай займаються правоохоронні органи. Зробили те, що якби це ми організували ці збори. І навіть були використані наші прізвища для згукування людей. Телефон був червоний. Кого ми могли, ми оповіщали, але люди деякі вони повелися і прийшли туди. Підвіз був працівників агрофірми, які не є членами нашої громади, які не зареєстровані", - продовжує Марина Унятицька.

На громадські збори прийшли жителі Дніпровського, Первомайського, Ромашкового та Янтарного, які входять до Дніпровської сільської ради, депутати Білозерської ТГ, працівники агрофірми. Висловити свої запитання до депутатів могли всі охочі. Іван Кобець говорить, що ситуація тягнеться вже не перший рік.

"Томина Балка розпаювала, всі розпаювали – Кізомис, Велетень, а ці люди залишились чомусь без землі, а вони теж у громаді", - каже Іван Кобець.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Секретарка Білозерської ТГ Олена Козачек говорить, що зараз немає законних механізмів провести розпаювання землі. А ситуацію у Дніпровській селищній раді коментує так.

"На території Дніпровської попередньої ОТГ існує два комунальних підприємства. Так як Дніпровська ОТГ приєдналася до Білозерської ТГ у вигляді Білозерської селищної ради, Білозерська селищна рада має зареєструватися як засновник отих комунальних підприємств, що існували на території Дніпровської територіальної громади. На сьогодні з боку Білозерської селищної ради було кілька кроків зроблено саме для того, щоб зареєструватись як засновник замість Дніпровської селищної ради, правонаступником якої є Білозерська селищна рада. І все було б добре, якби чомусь комунальне підприємство агрофірма «Білозерський» не почала звинувачувати Білозерську селищну раду у спробах рейдерського захоплення. Саме на підставі того, що Білозерська селищна рада робить так, як каже закон, тобто має зареєструватися як засновник замість Дніпровської селищної ради", - пояснила Олена Козачек.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Причиною такого протистояння, за словами Олени Козачек, є фінансові проблеми на підприємстві, кредит на 17 мільйонів гривень, а також те, що прибутковість підприємства за минулий рік нижча, ніж зарплата директора. Самого директора Олександра Ощипка на зборах не було, за словами колег, він за межами Херсонщини. Головний агроном радгоспу говорить, що кредитні зобов’язання дісталися у спадок від попереднього керівництва.

"Нам щойно сказали, що набрали кредитів на 17 мільйонів, але це ті кредити, які брав Шишенко - колишній директор. 17-18 рік. І ми по сьогоднішній день за них сплачуємо відсотки. Тобто тіло кредиту стоїть на місці. Тому що минулий рік, ви самі бачили, був неврожайний і не вдалося погасити", - каже головний агроном агрофірми радгоспу "Білозерський" Володимир Посунько.

Коментувати Суспільному позицію радгоспу чоловік відмовився, проте з трибуни підтримав розпаювання землі.

"Я так само вважаю, що, якщо працюють і немає земельних паїв, то вони так само мають право отримати землю безплатно. На те й розпаювання проводиться на ту кількість людей, які працюють у господарстві. По друге, про те, що не говорять - про техніку, яка була списана-розкрадена, так техніка була списана. Їй по 15-20 років. Це може підтвердити будь-який механік", - говорить Посунько.

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на ХерсонщиніСуспільне Херсон

Вихід з ТГ чи розпаювання земель: через що насправді виник конфлікт у селі на Херсонщині

Депутат Білозерської селищної ради Іван Литвиненко говорить, що розпаювання землі може призвести до тяжких наслідків.

"Ми дійсно готові піти назустріч, ніхто не збирається ні в громади, ні в кого нічого відбирати. Це - ваша громада. Дивіться, всі ж розуміють, якщо не буде тут цього підприємства, то села Дніпровського не буде. Звідси будуть виїжджати", - каже Іван Литвиненко.

За словами учасників зборів, пошуки законних механізмів розпаювання землі радгоспу продовжаться. Як розповіла телефоном народна депутатка по цьому округу Вікторія Вагнер, цього тижня вона планує виїхати у Дніпровське, щоб детально вивчити проблему.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди