Що таке дитяча йога і чи потрібна вона дітям?

Що таке дитяча йога і чи потрібна вона дітям?

Що таке дитяча йога і чи потрібна вона дітям?
Суспільне: Кропивницький

Кропивничанка Ірина Розінко-Сокирко займається йогою 10 років. За її словами, йога дозволяє дитині розвиватися в гармонії з самим собою, допомагає досягти легкості, душевного спокою, рівноваги та витривалості.

“Діти більш пластичні, вони краще за дорослих засвоюють інформацію. Чим старшою стає дитина, тим більше статичних поз можна додавати у практику. Саме статичні вправи сприяють розвитку концентрації уваги, витривалості, цілеспрямованості, а також зміцненню психо-емоційного здоров’я”.

Дитяча йога – це своєрідна гімнастика, яка відрізняється від дорослої тим, що асани для дітей викладаються в більш легкій і доступній формі, – розповіла інструкторка. “Якщо це діти більш молодшого віку – використовую методику-казку. Я розповідаю їм про асани через казкових героїв: квіточки, метелики, бджілки, собачки, кішечки. Заняття йогою допомагають дитині сформувати правильні звички і, як наслідок, сильний характер”.

Що таке дитяча йога, і чи потрібна вона дітям?
За словами інструкторки, головним завданням під час тренування – виробити у дітей звичку до здорового способу життя. Суспільне: Кропивницький

За словами інструкторки, головне завдання під час тренування – виробити у дітей звичку до здорового способу життя, навчити їх бути уважними до свого фізичного тіла, настрою та загального стану. Тому в йозі немає обов'язкової умови правильного виконання асанів. “Я не вимагаю точності виконання вправ від дітей. Чому? Тому що дитина може замкнутися в собі, а моя задача, як тренера, розкрити потенціал дитини, укріпити їхнє здоров'я і не концентрувати їх на невдачах”.

Більше, ніж просто тренування

За словами Ірини Розінко-Сокирко, йога допомогає справитися з гіперактивністю дітей. Плавність рухів, статичність в асанах, розслаблення роблять дітей спокійнішими, допомагають зняти фізичне й емоційне напруження. “Йога сприяє зміцненню хребта, виправлення постави, нормалізації роботи внутрішніх органів, підвищенню імунітету, розвитку м'язів. До того ж, йога – це прекрасний привід на деякий час перевести увагу дітей від електронних пристроїв”.

Що таке дитяча йога, і чи потрібна вона дітям?
За словами Ірини Розінко-Сокирко, йога допомогає справитися з гіперактивністю дітей. Суспільне: Кропивницький

Залежно від особливостей розвитку дитини групові заняття з йоги можна відвідувати з 4-5 років, – розповіла тренерка.

Що таке дитяча йога, і чи потрібна вона дітям?
Ірина Розінко-Сокирко займається йогою вже більше 10 років. Суспільне: Кропивницький

Кому не можна займатися йогою

За словами тренерки, освоювати йогу забороняється тим, хто має: гострі і хронічні захворювання, хвороби серця і крові, ураження опорно-рухового апарату, важкі черепно-мозкові травми і травми хребта. Щоб йога давала результати і позитивно впливала на здоров'я, слід ставитися до неї не як до фітнесу, а як до комплексної системи оздоровлення, – розповіла Ірина Розінко-Сокирко.

Читайте також

На початок