Увечері 20 березня біля Офісу президента у Києві відбувалася акція на підтримку Сергія Стерненка, якого засудили у справі про викрадення людини. Під час акції пікетувальники кидали димові шашки, палили фаєри, а також обмалювали будівлю ОП нецензурними надписами та пошкодили вхідні двері. Наразі за участь в акції вручено підозри сімом особам, яким поліція інкримінує хуліганство та організацію масових заворушень. Суспільне зібрало головне про затриманих та підозрюваних.
Владислав Гранецький-Стафійчук (Сорд)

Влад Сорд (Владислав Гранецький-Стафійчук) — письменник та ветеран бойових дій. Автор поетичних книг “Трансгрес(і)я”, ”+++”(Три плюси) та збірки військово-містичних оповідань ”Безодня”, яка у 2019 році увійшла до довгого списку "Книги року BBC".
Владислав стверджує, що за участь у бойових діях отримав нагороду – орден Богдана Хмельницього 3-го ступеню, але документів, які б це підтверджували, немає. І поліція навіть склала на Сорда протокол за незаконне володіння державною нагородою.
Влада Сорда затримали у Києві о 21:35 20 березня після акції на підтримку Сергія Стерненка. Йому інкримінують хуліганство та участь у масових безладах. Наразі суд ще не визначився із обранням запобіжного заходу підозрюваному, чергове судове засідання відбудеться 9 квітня.
Роман Ратушний

Роман Ратушний – київський активіст, засновник громадської ініціативи "Захистимо Протасів Яр". Активний учасник Революції Гідності. У 2019 році через громадську діяльність організації отримував погрози. У 2020 році брав участь у виборах до Київської міської ради від партії "Віталія Кличка – Удар", проте не був обраний.
Ратушного підозрюють в хуліганстві, вчиненому групою осіб, із застосуванням зброї на мітингу під Офісом президента на підтримку Сергія Стерненка. 29 березня Печерський районний суд Києва відправив Романа під цілодобовий домашній арешт до 24 травня із обов'язковим носінням електронного браслета.
Євген Строкань

Учасник АТО, боєць добровольчих підрозділів та голова громадської організації "Невідомий патріот". 23 березня національна поліція вручила Строканю підозру за ч.6 статті 296 Кримінального кодексу "хуліганство із застосуванням зброї або іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень)", та ч.2 ст.194 ККУ (умисне знищення та пошкодження майна). 24 березня Печерський райсуд відправив його на домашній арешт тривалістю один місяць.
Читайте також: "Не чуєш? Побачиш". Прихильники Стерненка облили ОП червоною фарбою та влаштували феєрверк
Сергій Філімонов

Сергій Філімонов – учасник бойових дій, боєць полку "Азов", колишній "ультрас". До 2019 року очолював київський осередок партії "Національний корпус", пізніше став очільником руху "Гонор". Філімонову вручили підозру за ч.4 ст.296 ККУ (хуліганство із застосуванням зброї або іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень)
Адвокати Сергія Філімонова подали заяву про відвід слідчої судді Крістіни Константінової. Захист вважає її упередженою на основі того, що вона була суддею у справах про обрання запобіжного заходу іншим активістам, затриманим після акцій протесту біля Офісу президента 20 березня. Сам Сергій Філімонов назвав справу проти себе політичним замовленням Офісу президента.
Судове засідання з обрання запобіжного заходу для Сергія Філімонова відбулося 1 квітня. Суд погодився із клопотанням прокурора, який просив призначити Філімонову у якості запобіжного заходу цілодобовий домашній арешт з вилученням паспорту.
Читайте також: Перший вирок для Стерненка. За що засудили та ще судитимуть активіста
Олексій Білковський
Олексій Білковський також є учасником руху "Гонор". Йому вручили підозру за ч.4 ст.296 ККУ (хуліганство із застосуванням зброї із застосування зброї або іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень), ч.2 ст.194 ККУ (умисне знищення та пошкодження майна).
На відео, яке опублікувала Національна поліція України, Білковський начебто підпалює ручку дверей ОП. Запобіжний захід Білковському мали обирати 1 квітня в Печерському суді, але засідання було перенесено через заяву сторони захисту про відвід судді.
Давид Гаджамурадов та Артем Лісовець

Активістів Давида Гаджамурадова та Артема Лісовця також звинувачують у підпалі таблички з надписом "Офіс президента України" на вході до будівлі ОПУ. Обидва заперечують свою провину.

1 квітня Печерський райсуд відправив обох підозрюваних на домашній арешт попри готовність низки народних депутатів взяти Лісовця на поруки.
Що відомо
- 23 лютого 2021-го колегія суддів Приморського районного суду Одеси ув'язнила на 7 років та 3 місяці колишнього очільника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка. Йому інкримінували викрадення місцевого депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї. Суд розглядав справу упродовж майже п'яти років.
- Після суду над Стерненком у Києві та інших містах відбулись акції на його підтримку. На акції 20 березня (у день народження Стерненка) учасники мітингу під ОП розмалювали будівлю і двері Офісу.
- В Офісі президента оцінили збитки від погрому будівлі під час акції на підтримку Стерненка приблизно у 2 мільйони гривень.
- Кабінет міністрів засудив вандалізм та наругу над держсимволами під час акції протесту під ОП та закликав МВС та СБУ провести розслідування. Верховна рада також засудила протест.
- Стерненку інкримінували викрадення ексдепутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Стерненко на це відповідав, що справа є сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".
- З 2014 року на Стерненка було скоєно три напади. Під час третього, у травні 2018 року, захищаючись від двох чоловіків, Стерненко смертельно поранив ножем одного з них — 28-річного Івана Кузнєцова. Ножові поранення після сутички були й у самого Стерненка, і в другого нападника. Стерненко стверджує, що рятував власне життя й не мав наміру когось вбивати, сторона обвинувачення заявляє, що Стерненко навмисно погнався за нападником та вбив його. Справу розслідують за ст. 115, ч. 1 (Умисне вбивство) та ст. 263, ч. 1 (Незаконне поводження зі зброєю) ККУ.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу