Рада засудила протест під Офісом президента

Рада засудила протест під Офісом президента

Рада засудила протест під Офісом президента
. УНІАН

Верховна рада в цілому ухвалила постанову про засудження акції під Офісом президента 20 березня, під час якої учасники розмалювали двері будівлі на Банковій. Відповідне рішення підтримали 237 депутатів.

Постанова, зокрема, передбачає, що розслідування подій, що сталися 20 березня біля Офісу президента під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка, має бути швидким, повним і неупередженим.

"Проєкт постанови Верховної ради має на меті зобов’язати Міністерство внутрішніх справ, Службу безпеки та Державне бюро розслідувань забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування та надати юридичну оцінку подій, що відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу президента", — йдеться у пояснювальній записці.

Також правоохоронці мають вивчити обставини подій, визначити ступінь вини учасників, організаторів та замовників події у завданні матеріальної шкоди державному майну України та забезпечити притягнення винних осіб до відповідальності відповідно до законодавства.

Депутати також зобов'язали правоохоронців щотижня надавати Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності актуальну інформацію щодо перебігу розслідування подій під ОП.

Державне управління справами має впродовж триденного строку подати до Ради інформацію щодо розміру шкоди, завданої будівлі, порядку та джерел фінансування реставраційних та ремонтних робіт.

Перед голосуванням народні депутати в парламенті переглянули відеоматеріали про те, що відбувалося під стінами приміщення Офісу президента. Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив під час свого виступу, що події 20 березня під стінами будинку ОПУ фактично відбувалися у прямому ефірі, що засвідчило безперешкодне ставлення правоохоронців до волевиявлення громадян.

Клименко також повідомив, що за фактом цих подій розпочато розслідування за чотирма статтями.

Що відомо

  • Ввечері 20 березня біля Офісу президента у Києві відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка, якому 20 березня виповнилося 26 років. Під час акції пікетувальники кидали димові шашки, палили фаєри. Також вони обмалювали будівлю ОП нецензурними надписами та пошкодили вхідні двері.
  • Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розцінив дії учасників акції як хуліганство та заявив, що всі, хто вчиняв незаконні дії, будуть покарані.
  • Поліція Києва затримала одного з учасників акції на підтримку Стерненка. Його доправили до Печерського райвідділку поліції. Там сталися сутички між поліцією та протестувальниками.
  • В Офісі президента оцінили збитки від погрому будівлі приблизно у 2 мільйони гривень.
  • Кабінет міністрів засудив вандалізм та наругу над державними символами під час акції протесту під Офісом президента 20 березня та закликав Міністерство внутрішніх справ та Службу безпеки провести розслідування

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок