У Полтаві триває суд у справі Кернеса

У Полтаві триває суд у справі Кернеса

Оновлюється
У Полтаві триває суд у справі Кернеса Getty Images

У Полтавському апеляційному суді триває засідання щодо апеляційних скарг у справі мера Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців за звинуваченням у викраденні та побитті двох учасників харківського Євромайдану. Раніше суд першої інстанції закрив відповідну справу, однак рішення полтавського судді оскаржили представники Генпрокуратури та потерпілий Сергій Ряполов. Апеляційний суд понад рік не міг розпочати розгляд скарг, оскільки то Кернес, то його захисники не приїздили до Полтави. У підсумку, 31 січня розгляд таки розпочався. Суспільне веде текстову трансляцію засідання.

13.56. Суд ухвалив апеляційні скарги задовольнити

13:34. Судді пішли до нарадчої кімнати.

13:15. Сторони перейшли до дебатів. Апеляційні скарги просять задовольнити обидва прокурори, апелянт Ряполов та його захисниця. Проти - адвокати обвинувачених. Адвокат Циганков каже: рішення, ухвалене судом першої інстанції, - єдине можливе у тих умовах, в яких справу розглядали. Своїх захисників підтримує і Геннадій Кернес.

12.45. Суддя оголошує перерву на 5 хвилин.

12.32. Ізовітова просить відхилити апеляційну скаргу прокурорів. Таке саме рішення просить ухвалити і щодо апеляції потерпілого і представника.

12.10. Захисниця Кернеса Лідія Ізовітова каже: прокурори могли підтримувати обвинувачення, змінювати його тощо. Але цього вони не робили. За 3 роки і 4 місяці відбулося приблизно 75 засідань.

12.00. Адвокатка охоронців Юлія Плетньова говорить, що прокурори при розгляді справи не з'явилися і на судові дебати. Тому, за її словами, суд не міг винести інший вирок, окрім виправдання її підзахисних.

11.53. Адвокат міського голови Харкова Андрій Циганков заперечує щодо апеляційної скарги. Лише 2 із 19 прокурорів обґрунтували свою відсутність на засіданнях. Тому, за його словами, можна вважати, що прокуратура відмовилась від підтримання обвинувачення.

У Полтаві розпочався суд у справі Геннадія Кернеса (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)UA:Poltava

У Полтаві розпочався суд у справі Геннадія Кернеса (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

11.45. Суд визнає прокурорів такими, що можуть брати участь у засіданні.

11.30. Сторона захисту просить суд вирішити, чи можуть брати участь у засіданні призначені прокурори. Апелянт Сергій Ряполов просить не затягувати розгляд справи. Проти такої заяви адвокатів Кернеса і представниця Ряполова Тетяна Зелькіна. Прокурори говорять: постанова про зміну групи адвокатів відповідає вимогам законодавства і її можна вважати чинною.

11. 25. Прокурорів Генпрокуратури змінили, повідомив суддя Володимир Костенко. Сьогодні присутні Богдан Беркута та Володимир Володін. Адвокатка Кернеса Лідія Ізовітова говорить: на час засідання, 20 грудня, прокурорів уже змінили, але прокурор Олександр Ганілов тоді виступав у суді, хоч ця група прокурорів і була нелегітимною.

11.20. У Полтавському апеляційному суді розпочалося засідання щодо апеляційних скарг у справі харківського міського голови Геннадія Кернеса та його охоронців. Їх звинувачували у викраденні та побитті двох учасників Харківського Євромайдану. До Полтави приїхав Кернес та колишні охоронці - Віталій Блинник та Євген Сміцький. Також - їхні адвокати. Присутній апелянт Сергій Ряполов. Його представниця Тетяна Зелькіна на відео зв'язку.

У Полтаві розпочався суд у справі Геннадія Кернеса (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)UA:Poltava

У Полтаві розпочався суд у справі Геннадія Кернеса (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

На попередньому засіданні, 20 грудня 2019, – Геннадій Керенс до Полтави не приїжджав, був у режимі відеоконференції із харківського суду. Тоді слухання відклали через низьку якість відеозв’язку та стан здоров’я Геннадія Кернеса. Про це тоді повідомив його адвокат Олександр Гунченко.

Нагадаємо, апеляційна скарга стосується ухвали судді Київського райсуду Полтави Андрія Атонова. 2018-го у серпні він закрив справу проти Кернеса та двох його охоронців. Їх обвинувачували у викрадення та побитті учасників Харківського Євромайдану – Сергія Ряполова та Олександра Кутятіна. Провадження Антонов закрив через неявку прокурорів на сім засідань поспіль. Суд це сприйняв як відмову від обвинувачення.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди