У Добровеличківці мітингували жителі, які не можуть отримати по 2 га землі

У Добровеличківці мітингували жителі, які не можуть отримати по 2 га землі

У Добровеличківці мітингували жителі, які не можуть отримати по 2 га землі Суспільне: Кропивницький

70 жителів Добровеличківської громади Кіровоградської області мітингували на центральній площі селища. Просили голову громади виділили їм по два гектара землі. Про це Суспільному розповіла організаторка акції Оксана Бистранівська.

На центральній площі селища Добровеличківка зібрались учасники акції. Поліцейський Артем Мниха називати кількість мітингувальників відмовився. Оксана Бистранівська каже: на акцію зібрались 70 людей. “Зібралися, бо наш очільник не йде назустріч людям. В законі прописується, що всі мають право на 2 га землі, а нам не надають. Люди написали заяви на землю, у всіх відмови. Але в оренду на 49 років роздали біля 2 тисяч гектар землі, чи з запасів вона, ніхто не може пояснити”.

Називає вимоги учасників акції до керівника громади. “Припинити роздавання землі на 49 років”.

Жителька Добровеличківки Оксана Чередник каже, зверталась до селищної ради щодо виділення їй землі у власність. “Я подавала для отримання собі ділянки 2 га для ведення господарства. Мені дали відповідь, що селищна рада не може задовольнити подану мною заяву. Можемо повторно звертатись, а куди? Землі запасу розподіляють нашим фермерам, депутатам на 49 років”.

До учасників акції вийшов перший заступник голови громади Олександр Яцевич. “На розгляд сесії вноситься програма розвитку земельних відносин. Після того, як буде ухвалена програма, буде зроблена інвентаризація всіх земель громади. І тільки після цього депутатський корпус буде вирішувати питання скільки, кому і в яких долях можна виділяти землю у власність, приватизацію і в оренду, тому що оренда – це бюджетоутворюючий фактор нашої громади”.

На питання, на якій підставі надали в оренду на 49 років місцевим і не місцевим людям землю, відповів так: “На сьогодні розглядаються земельні питання – тільки укладення додаткових умов до діючих договорів оренди. Не ми їх роздавали. Держгеокадастр надав у свій час ділянки. І ці люди звернулись про подовженню. Ми домовилися, що подовжимо за умови підняття орендної ставки.

Оксана Чередник говорить: “Це землі запасу, які передала нам держава близько 3 тисяч га з державної власності в комунальну. І коли вони зроблять інвентаризацію, то просто не буде чого людям роздавати, бо будуть підписані договори”.

Голова Добровеличківської громади Володимир Осієвський каже: землі вільної немає. “Чому ці люди до сьогоднішнього дня не задавали питання тим сільським головам, які в свій час роздали земельні ділянки по 2 га людям, які не проживають на території. Як можна надати землю, якої немає. Її до мого приходу сільські ради пороздавали. Було формування господарства, формувався банк землі у вигляді резерву і запасу. На основі чого формувався державний бюджет районний, сільський і обласний. З цієї землі сплачувалось до бюджету. Коли сформувались ОТГ, 100 % земель приходять в ОТГ і нам цю землю передали з відповідно укладеними договорами. Ми не можемо претендувати на власність тої землі. Згідно закону про оренду землі, закону про підприємницьку діяльність. І закону про органи місцевого самоврядування”.

З 1 квітня у громаді відбудеться інвентаризація земель. Якщо буде вільна, її даватимуть місцевим жителям, які звертались із заявами.

На сайті Добровеличківської селищної ради опубліковані проєкти рішень 6 сесії від 23 лютого цього року про надання дозволів щодо договорів оренди земельних ділянок. У них йдеться про те, що до проведення земельної інвентаризації фермерським господарствам депутатів та їхнім родичам продовжили договори оренди на землю на 49 років. Зокрема:

– депутату селищної ради Володимиру Басистому, який є директором підприємства "Діалог" продовжили оренду майже на 150 гектарів землі;

– 147 гектарів – фермерському господарству "Новий-час", власником якого є депутат селищної ради Владислав Селецький. Фермерському господарству "Центр", власником якого є мати цього депутата, продовжили оренду 211 гектрів землі на 49 років. На такий же період продовжили оренду 38 гектрів землі господарству Петра Селецького, який є батьком депутата Владислива Селецького. Всього родині подовжили оренду 450 гектарів землі;

– фермерському господарству Миколи Савранського продовжили оренду на 45 гектарів. Власник господарства – батько депутата селищної ради.

– оренду на 49 років на 34 гектари продовжили фермерському господарству "Олександра Мізецького". Директор господарства – донька депутатки селищної ради;

– фермерському господарству "Євген", директором якого є депутат селищної ради Михайло Куделя, на 49 років продовжили оренду двох ділянок – майже 17 гектарів;

– підприємцю з Кропивницького Вадиму Медведєву дозволили користуватися 28 ділянками землі на території громади площею майже 1000 гектарів.

Всього під час засідання сесії продовжили оренду на 49 років 2 тисяч гектарів землі.

Юрист Юрій Деркаченко пояснив так: “Трішки це потрібно розрізняти у власність і оренду. Оренда, якщо вже мали правові відносини між владою і суб'єктом господарювання вони продовжуються на підставі земельного кодексу. А у приватну власність – це вільні ділянки, або ж і з запасу державного чи громади. Наразі проходить процес децентралізації, інвентаризація земель сільськогосподарського призначення. Тому, рано чи пізно, особи, які бажають отримати землю її отримають у власність".

Оксана Чередник каже, якщо отримає знову відмову – відстоюватиме своє право на землю у суді.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди